Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Strona startowa

Ruszyła rejestracja na Europejski Tydzień Regionów i Miast 2020

  • 28-08-2020
  • Autor: BRWL
  • drukuj
W tym roku wszystkie oficjalne wydarzenia Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast odbywać się będą wirtualnie. Bogata oferta około 500 warsztatów, seminariów, dyskusji spowodowała, że tegoroczna edycja Tygodnia została wydłużona w czasie. W wydarzeniach będzie można uczestniczyć on-line od 5 do 22 października dzięki różnym platformom internetowym. Właśnie ruszyła rejestracja, która potrwa do 27 września. Uwaga - liczba miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona!
Europejski Tydzień Regionów i Miast (European Week of Regions and Cities – w skrócie EWRC) jest największym cyklicznym wydarzeniem europejskim poświęconym polityce regionalnej, rozwiązaniom lokalnym i europejskiej polityce spójności, która wdrażana jest z myślą o gminach i regionach i we współpracy z władzami regionalnymi i lokalnymi. Organizatorem wydarzenia jest Komisja Europejska oraz Europejski Komitet Regionów, we współpracy z regionalnymi i lokalnymi władzami z całej UE. Co roku wydarzenia EWRC przyciągają do Brukseli kilka tysięcy ekspertów i przedstawicieli europejskich władz lokalnych i regionalnych, a także przedstawicieli środowisk akademickich, trzeciego sektora czy biznesu.  

Tegoroczna tematyka Tygodnia koncentruje się na trzech obszarach: Zielona Europa (Green Europe), Spójność i współpraca (Cohesion and Cooperation) oraz Wzmacnianie obywateli (Empowering Citizens). W ramach EWRC 2020 obchodzone będzie też 30-lecie programu Europejskiej Współpracy Terytorialnej (INTERREG), co odzwierciedlają w programie liczne wydarzenia dotyczące współpracy transgranicznej, międzynarodowej i międzyregionalnej.

Mając na uwadze trwającą pandemię koronawirusa, EWRC 2020 odbywa się wyłącznie w wersji wirtualnej. Ze względu na liczbę proponowanych wydarzeń tegoroczna edycja została wydłużona do trzech tygodni, jednocześnie włączając w swój program ostatnim tygodniu wydarzenia Europejskiego Zielonego Tygodnia. W wydarzeniach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2020 będzie można brać udział na żywo w formie wirtualnej of 5 do 22 października, dzięki różnym platformom internetowym. Sesje: otwierająca i zamykająca EWRC będą też transmitowane on-line.

Rejestracja na poszczególne oficjalne wydarzenia EWRC 2020 jest otwarta do 27 września 2020. Program wydarzeń jest już dostępny na stronie EWRC, rejestracja odbywa się w takiej samej formie jak co roku i jest obowiązkowa.  Ze względu na interaktywny charakter warsztatów, dyskusji, laboratoriów partycypacyjnych i organizację poszczególnych wydarzeń wykorzystując różnego rodzaju platformy komunikacyjne, ilość miejsc na poszczególne wydarzenia jest ograniczona.

Językiem roboczym EWRC 2020 jest język angielski. W przypadku zapewniania przez organizatorów danego wydarzenia tłumaczenia na inne języki, informacja ta jest zawarta w opisie wydarzenia.
 
 
Więcej informacji:

Strona Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2020: zobacz
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389