Kalendarium informacji

Strona startowa

Polski Info Day programu Kreatywna Europa 2017

 • BRWL /
 • 28-09-2017
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Polski Info Day programu Kreatywna Europa 2017 Creative Europe Desk Polska zaprasza do zgłaszania uczestnictwa w Info Day programu wspólnotowego Kreatywna Europa, który odbędzie się 19 października 2017 roku w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, gdyż jego formuła została rozbudowana – oprócz części informacyjnej, organizatorzy przygotowali dla uczestników również spotkanie z przedstawicielami Komisji Europejskiej, wykład dotyczący trendów w sektorach audiowizualnym i kultury oraz panel dyskusyjny z udziałem doświadczonych beneficjentów programu.
Info Day 2017 rozpocznie się prezentacją podsumowującą dotychczasowe sukcesy programu Kreatywna Europa. Przedstawiciele Komisji Europejskiej opowiedzą o pierwszych wnioskach, które zostały wyciągnięte ze śródokresowej ewaluacji programu, jego wpływie na rozwój sektorów audiowizualnego, kultury i kreatywnego i efektywności poszczególnych działań. Zaproszeni goście podzielą się informacjami związanymi z planami rozwoju programu, priorytetami Komisji Europejskiej na lata 2018 – 2020 oraz wstępnymi założeniami polityki unijnej dotyczącej sektora kultury po roku 2020.

Następnym wystąpieniem będzie wykład dotyczący trendów i innowacji w szeroko rozumianym sektorze kultury. Organizatorzy pragną zachęcić reprezentantów organizacji i instytucji prowadzących działania kulturalne do zapoznania się z tendencjami i zjawiskami, które będą determinowały kierunek rozwoju sektora kreatywnego na przestrzeni najbliższych kilku lat.

W drugiej części dnia tradycyjnie odbędą się sesje informacyjne dotyczące aktualnych wytycznych komponentów MEDIA oraz Kultura. Uczestnicy poznają najświeższe informacje związane z obszarami grantowymi obu komponentów, warunkami i procesem aplikacji, najbliższymi terminami składania wniosków oraz wprowadzonymi zmianami. Dodatkowo, po zakończeniu wystąpień, organizatorzy zapraszają na sesję Q&A (ang. „questions and answers” – pytania i odpowiedzi), w której zainteresowane osoby będą miały możliwość zadania pytań reprezentantkom Creative Europe Desk Polska.

Uzupełnieniem części informacyjnej będzie panel dyskusyjny dotyczący przedsięwzięć, które otrzymały wsparcie z programu Kreatywna Europa. Gośćmi będą reprezentanci polskich organizacji i instytucji przeprowadzających działania w ramach komponentu MEDIA oraz Kultura. Koordynatorzy projektów zakończonych oraz będących w trakcie realizacji podzielą się z uczestnikami swoimi doświadczeniami związanymi z udziałem w programie oraz wiedzą dotyczącą praktycznych aspektów prowadzenia międzynarodowych inicjatyw.

Uczestnictwo w Info Day 2017

Wydarzenie jest dedykowane reprezentantom sektorów audiowizualnego, kultury i kreatywnego, którzy planują realizację międzynarodowych projektów promujących europejską kulturę.

Udział w spotkaniu Info Day jest bezpłatny, ale z uwagi na limit miejsc obowiązują zapisy poprzez elektroniczny formularz zapisów: zobacz. Termin przesyłania zgłoszeń: 10 października 2017

Informacje dotyczące wydarzenia

Data: 19 października 2017 (czwartek)
Miejsce: PGE Narodowy, Aleja Poniatowskiego 1, 03-901 Warszaw
Harmonogram:
 • 11:00 – 11:10 Otwarcie
 • 11:10 – 11:45 Program Kreatywna Europa – podsumowanie dotychczasowych sukcesów programu przygotowane przez reprezentantów Komisji Europejskiej
 • 11:45 – 12:30 Trendy i innowacje w sektorach audiowizualnym, kultury i kreatywnym – wykład
 • 12:30 – 13:30 Lunch
 • 13:30 – 14:45 Komponent MEDIA i Kultura – aktualne wytyczne (równoległe sesje informacyjne)
 • 14:45 – 15:05 Przerwa kawowa
 • 15:05 – 16:00 Projekty realizowane w ramach komponentu MEDIA i Kultura –  panel dyskusyjny
 
Więcej informacji:
 
Informacja Creative Europe Desk Polska o Info Day 2017: zobacz
Strona programu Kreatywna Europa w Polsce: zobacz
Formularz rejestracyjny na Info Day: zobacz
 

Źródło: Strona programu Kreatywna Europa w Polsce www.kreatywna-europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Lubuskie na Europejskim... Polski Info Day programu... Lubuski sukces na... Budżet UE na miarę...

Lubuskie na Europejskim Tygodniu Regionów i Miast...

Polski Info Day programu Kreatywna Europa 2017

Lubuski sukces na pierwszym Polskim Biegu w...

Budżet UE na miarę przyszłości: Komisja...