Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Parlament nie zaakceptuje każdego wieloletniego budżetu

Przewodniczący Parlamentu David Sassoli przypomniał przywódcom UE, że budżet UE wymaga zgody Parlamentu i zaznaczył, że posłowie nie zaakceptują każdego porozumienia.

Erasmus+: zaproś Mobilne Centrum Edukacyjne do swojego miasta!

Agencja Narodowa programu Erasmus+ w Polsce informuje o możliwości zapraszania przez instytucje Mobilnego Centrum Edukacyjnego (MCE) do wizyty w swoim mieście.  MCE przeznaczone jest dla osób, które interesują się edukacyjnymi programami europejskimi i najnowszymi technologiami. Główną grupą docelową warsztatów prowadzonych podczas wizyty MCE jest kadra pedagogiczna.

Komisja przedstawia strategie w zakresie danych i sztucznej inteligencji

Komisja prezentuje dziś swoje pomysły i działania, które mają służyć temu, by transformacja cyfrowa przyniosła korzyści wszystkim. Odzwierciedlają one najlepsze cechy Europy: otwartość, sprawiedliwość, różnorodność, demokratyczność i pewność siebie. Przedstawia ona wizję społeczeństwa europejskiego wspieranego przez rozwiązania cyfrowe stawiające człowieka na pierwszym miejscu, gdzie otwierane są nowe możliwości dla przedsiębiorstw i wspierany jest rozwój wiarygodnych technologii, aby promować otwarte i demokratyczne społeczeństwo oraz dynamiczną i zrównoważoną gospodarkę.

30 lat programu INTERREG

Współpraca transgraniczna: unijny program Interreg obchodzi okrągłą rocznicę: dzięki niemu od 30 lat unijni mieszkańcy UE stają się sobie bliżsi.

Trwa nabór na szkolenia V4Training dla zarządzających projektami Horyzontu 2020

Biuro Prmocji Nauki PolSCA w Brukseli zaprasza do udziału w naborze do kolejnej edycji szkolenia  #V4Training, która odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia br. w Brukseli.

Prognoza gospodarcza z zimy 2020

W opublikowanej dziś (13.02)  prognozie gospodarczej z 2020 r. przewiduje się, że gospodarka europejska będzie nadal podążać drogą stałego, umiarkowanego wzrostu. Okres nieprzerwanego wzrostu, którym cieszy się obecnie strefa euro, jest najdłuższy od czasu wprowadzenia wspólnej waluty w 1999 r.

Więcej niż pieniądze: budżet długoterminowy to narzędzie budujące przyszłość UE

Posłowie podkreślili, że Parlament wyrazi zgodę tylko na budżet odpowiadający ambicjom Unii Europejskiej, podczas debaty na temat finansowania UE w latach 2021-2027.

Europejski Komitet Regionów wybrał nowego Przewodniczącego

Gubernator Macedonii Środkowej Apostolos Tzitzikostas zostal wybrany na przewodniczącego Europejskiego Komitetu Regionów podczas pierwszej sesji plenarnej nowej kadencji KR na lata 2020-2024.

Kreatywna Europa: konkurs na realizację projektów współpracy z krajami regionu Bałkanów Zachodnich

Komisja Europejska ogłosiła specjalny konkurs o dofinansowanie w sektorach kultury i kreatywnym projektów współpracy państw członkowskich Unii Europejskiej i krajów regionu Bałkanów Zachodnich.

Kolejna edycja konkursu #EUFilmContest

Creative Europe Desk Polska informuje o rozpoczęciu się kolejnej edycji konkursu #euFilmContest dla wszystkich młodych miłośników filmów i seriali europejskich! Jak co roku, do wygrania jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes! Udział w konkursie można wziąć do 26 marca 2020.
1 2 3 4 5 6 ... 63

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389