Kalendarium informacji

Aktualności

Zostań współorganizatorem EU Green Week 2018!

 • BRWL /
 • 05-02-2018
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Zostań współorganizatorem EU Green Week 2018! Tegoroczna edycja największego europejskiego wydarzenia o tematyce środowiskowej - Zielonego Tygodnia UE – UE Green Week 2018 będzie przebiegać pod hasłem „Zielone Miasta na rzecz bardziej zielonej przyszłości”. Komisja Europejska Zaprasza wszystkie organizacje działające w obszarze środowiska, „zielonej” gospodarki i rozwoju miast do organizacji i rejestracji wydarzeń lokalnych, które odbędą się na terenie całej UE w terminie od 21 kwietnia do 10 czerwca br. Uwaga - wydarzenia można zgłaszać poprzez stronę internetową Green Week do końca lutego.
Liczba Europejczyków żyjących na obszarach miejskich ciągle wzrasta (według szacunków do 2020 roku będzie stanowić 80% populacji UE). Sytuacja ta niesie ze sobą liczne konsekwencje jeśli chodzi o wykorzystywanie i zarządzanie zasobami naturalnymi, mobilność miejską, energię czy zarządzanie odpadami. Zielona gospodarka również szybko się rozwija, miasta konkurują w przyciąganiu oraz zatrzymywaniu talentów, dlatego muszą nie tylko oferować wysokiej jakości miejsca pracy, ale także zdrowe i zrównoważone środowisko do życia swoim mieszkańcom.

 W Brukseli w tygodniu 21-25 maja odbędzie się konferencja wysokiego szczebla przygotowana przez Komisję Europejską -Dyrekcję Generalną ds. Środowiska. Natomiast na terenie całej Unii Europejskiej odbędą się liczne wydarzenia: seminaria, debaty i warsztaty realizowane jako wydarzenia lokalne Zielona Tygodnia.

Komisja Europejska zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty do współorganizacji lokalnych wydarzeń dotyczących tematyki rozwoju zielonych miast w okresie od 21 kwietnia do 10 czerwca 2018 r. i ich rejestracji jako oficjalne wydarzenie Europejskiego Zielonego Tygodnia 2018 na stronie internetowej Green Week 2018.

Kwalifikujące się wydarzenia to m.in. seminaria, warsztaty, prezentacje, wizyty studyjne, dni otwartych drzwi.

Korzyści dla organizatorów wydarzeń lokalnych to przede wszystkich widoczność i promocja wydarzenia na szczeblu europejskim, możliwość promowania wydarzenia jako oficjalnego działania Europejskiego Zielonego Tygodnia i wykorzystywania brandingu EU Green Week oraz materiałów.

Swoje wydarzenia można zarejestrować na stronie internetowej EU Green Week 2018 do końca lutego 2018 r.
 
 
Więcej informacji:

Strona internetowa Green Week 2018: www.eugreenweek.eu  
Osoba do kontaktu: pan Mathieu Henceval
tel. +32 (0)2 66 33 051
e-mail
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
DiscoverEU: 12 tys.... Jaka przyszłość... Komisja przedstawiła...

DiscoverEU: 12 tys. biletów na podróż po...

Jaka przyszłość INTERREG na polsko-niemieckiej...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...