Kalendarium informacji

Aktualności

Komisja Europejska zaprasza do udziału w konsultacjach nt działań dotyczących znaku dziedzictwa europejskiego

 • BRWL /
 • 09-03-2018
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Komisja Europejska zaprasza do udziału w konsultacjach nt działań dotyczących znaku dziedzictwa europejskiego Do 24 maja br. można podzielić się opinią na temat roli jaką może odgrywać dziedzictwo kulturowe w przybliżaniu UE jej obywatelom poprzez działania dotyczące znaku dziedzictwa europejskiego. Do udziału w konsultacjach Komisja Europejska zaprasza wszystkich obywateli i strony zainteresowane kulturą i historią Europy.
Celem konsultacji jest zebranie opinii na temat roli, jaką dziedzictwo kulturowe może odgrywać w przybliżaniu UE obywatelom poprzez działania dotyczące znaku dziedzictwa europejskiego. Komisja pragnie się również dowiedzieć jakie efektywne działania były realizowane w ciągu pierwszych sześciu lat od utworzenia znaku dziedzictwa europejskiego (2011–2017) oraz poznać ich wyniki, ponieważ informacji takich nie udało się zgromadzić podczas analizy źródeł wtórnych.

Do udziału w konsultacjach Komisja Europejska zaprasza wszystkich obywateli i strony zainteresowane kulturą i historią Europy. W szczególności chętnie pozna opinie osób, które odwiedziły obiekty posiadające znak dziedzictwa europejskiego lub które uczestniczyły w działaniach dotyczących znaku w charakterze partnera lub członka personelu.

Aby wziąć udział w konsultacjach należy wypełnić kwestionariusz online dostępny w j. angielskim, niemieckim i francuskim.  Aby przesłać odpowiedź w inny sposób, Komisja prosi o kontakt mailowy.

Na końcu kwestionariusza respondenci mogą również załączyć dokument poświadczający lub dokument określający stanowisko. Jeśli posiadają Państwo wiedzę fachową na temat znaku dziedzictwa europejskiego, Komisja Europejska prosi o przekazanie również innych informacji, które Państwa zdaniem powinna wziąć pod uwagę przy ocenie działań w tym obszarze. Wszelkie załączone dokumenty będą traktowane jako część odpowiedzi na konsultacje.
 
Termin zamknięcia konsultacji to 24 maja 2018 r.

Więcej informacji na stronie KE poświęconej konsultacjom: zobacz
 

Źródło: na podstawie informacji Komisji Europejskiej www.ec.europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
DiscoverEU: 12 tys.... Trzeci dzień wizyty... Jaka przyszłość... Komisja przedstawiła...

DiscoverEU: 12 tys. dodatkowych bezpłatnych...

Trzeci dzień wizyty lubuskiej delegacji na EWRC...

Jaka przyszłość INTERREG na polsko-niemieckiej...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...