Kalendarium informacji

Aktualności

Kwietniowa sesja Parlamentu Europejskiego

 • BRWL /
 • 16-04-2018
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Kwietniowa sesja Parlamentu Europejskiego Od 16 do 19 kwietnia odbywa się kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. W tym tygodniu Posłowie będą pracować m.in. nad ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych czy lepszą gospodarką odpadami. W ramach trwającej debaty o przyszłości Unii Europejskiej Parlamentu Europejskiego z przywódcami państwa członkowskich, we wtorek swoją wizję UE przedstawi prezydent Francji. Całą sesję plenarną można oglądać na żywo on-line.
Przyszłość Unii Europejskiej

W czwartej z serii debat przywódców państw członkowskich z posłami do Parlamentu Europejskiego weźmie udział francuski prezydent Emmanuel Macron. Debata odbędzie się we wtorek rano.

Gospodarka odpadami

By ułatwić przejście do modelu gospodarki o obiegu zamkniętym, w którym zasoby wykorzystywane są w bardziej racjonalny sposób, posłowie przyjmą w środę nowe cele redukcji i składowania odpadów.

Walka ze zmianą klimatu

We wtorek posłowie zagłosują nad przepisami, które mają ustanowić wiążące cele redukcji gazów cieplarnianych dla państw członkowskich w sektorach transportu, rolnictwa, budownictwa i odpadów. Poza tym posłowie przyjmą również przepisy, które  zobowiązują państwa członkowskie do zrekompensowania zmian w użytkowaniu gruntu (co powoduje emisje gazów) poprzez lepsze zarządzanie już istniejącymi lasami albo poprzez zalesianie.

Pozostałe tematy

Parlament przyjmie przepisy, które mają służyć zwiększeniu efektywności energetycznej budynków i wsparciu unijnego sektora żywności ekologicznej oraz znowelizują unijną dyrektywę w sprawie przeciwdziałania praniu pieniędzy, by skuteczniej walczyć z terroryzmem.

W związku ze skandalem związanym z Facebookiem i Cambridge Analytica w środę posłowie będą debatować o ochronie danych i prywatności obywateli.
 
 
Więcej informacji:

Zapowiedź sesji plenarnej: materiał wideo Parlamentu Europejskiego: zobacz
Sesja plenarna na żywo - oglądaj on-line
Porządek obrad sesji plenarnej : zobacz
Centrum Multimedialne: zobacz
Aktualności Parlamentu Europejskiego: zobacz
EP Newshub: zobacz
 
 
Źródło: Parlament Europejski, www.europarl.europa.eu
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Lubuskie na Europejskim... Jaka przyszłość... Komisja przedstawiła...

Lubuskie na Europejskim Szczycie Regionów i Miast...

Jaka przyszłość INTERREG na polsko-niemieckiej...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...