Kalendarium informacji

Aktualności

Lubuskie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Brukseli!

 • BRWL /
 • 11-01-2019
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Lubuskie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Brukseli! Województwo Lubuskie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Polsce od wielu lat, trzeci raz Lubuskie wspiera też Finał WOŚP w Brukseli! Zapraszamy do udziału w zbiórce i licytacjach 27 Finału, którego celem jest zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Lubuskie od lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Najpiękniejszy festiwal świata, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Jurek Owsiak od wielu lat odbywa się w województwie lubuskim, najpierw w Żarach następnie w Kostrzynie nad Odrą. Lubuskie wspiera Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock).

W ramach tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wspiera także lokalne sztaby czy też zielonogórski bieg "Policz się z cukrzycą", w którego bazie Departament Ochrony Zdrowia UMWL  organizuje Lubuskie Miasteczko Zdrowia. Urząd ufundował także medale dla uczestników biegu. Miasteczko zdrowia podczas finału WOŚP stanie także na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Z kolei w serwisie Allegro Charytatywni można licytować przygotowane przez Województwo Lubuskie fanty!

Ponieważ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Brukseli, zapraszamy serdecznie do udziału w dzisiejszej "Piątkowej Licytacji WOŚP" organizowanej przez polskich pracowników Instytucji UE (11.01, start o godz. 18:30, hotel Aloft  - Place Jean Rey), podczas której można będzie wylicytować pakiet lubuskich produktów regionalnych zawierający m.in. wino z lubuskiej winnicy oraz ziołomiód pokrzywowy z wędrownej lubuskiej pasieki!

Wszystkich przebywających w najbliższy weekend 12 i 13 stycznia w Brukseli zapraszamy też do udziału w imprezach przygotowanych przez brukselski sztab WOŚP. Wydarzenia WOSPowe odbędą się w Gildenhuis (adres: Petite Rue des Loups 57, 1070 Anderlecht). Zapraszamy do udziału w "WOŚPowej sobocie" (12.01 od godz. 11:00) oraz w niedzielnym Finale WOŚP (13.01. od godz. 13:00) podczas którego odbędą się licytacje, pokazy, animacje dla dzieci oraz koncerty.
 
Więcej informacji o brukselskim Finale WOŚP: zobacz

Grafika: www.wosp.org.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...