Kalendarium informacji

Aktualności

Lubuskie na Europejskim Szczycie Regionów i Miast w Bukareszcie

 • BRWL /
 • 14-03-2019
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Lubuskie na Europejskim Szczycie Regionów i Miast w Bukareszcie 14 i 15 marca w Bukareszcie odbywa się VIII. Europejski Szczyt Regionów i Miast. Wydarzenie przebiegające pod hasałem Odnowiona EUropa - (Re)New EUrope zgromadzi ponad pięciuset przewódców lokalnych i regionalnych z całej UE oraz wysokich przedstawicieli instytucji UE i Rumuńskiej Prezydencji w Radzie UE. Województwo Lubuskie reprezentować będzie Marszałek Elżbieta Anna Polak, która zabierze głos w czasie sesji o partycypacji obywateli. Marszałek weźmie też udział w debacie telewizyjnej KR i PAP na temat obecności kobiet i ludzi młodych w samorządzie.
Europejski Szczyt Regionów i Miast organizowany jest Europejski Komitet Regionów co dwa lata w kraju sprawującym Prezydencję w Radzie UE  - w obecnym półroczu jest to Rumunia a miejscem wydarzenia Bukareszt. Zebrani podczas dwudniowego Szczytu przedstawiciele władz regionalnych i lokalnych z całej Unii Europejskiej dyskutują nad najważniejszymi wyzwaniami, przed jakimi stoi Unia Europejska.

Tegoroczny Szczyt będzie koncentrować się wokół tematów takich jak wspólna przyszłość UE27 czyli Unii Europejskiej po Brexicie, spójności społecznej oraz integracji w regionach i miastach, budowaniu zrównoważonej przyszłości europejskich regionów i miast, spójności terytorialnej jednoczącej obywateli UE, wzmacnianiu europejskiej demokracji poprzez partycypację obywatelską, czy oczekiwaniach ludzi młodych oraz liderów samorządowych wobec UE.

Województwo Lubuskie w czasie Szczytu reprezentuje Marszałek Elżbieta Anna Polak, która zabierze głos podczas piątkowej porannej sesji (start o godzinie 9:30) poświęconej partycypacji obywatelskiej w samorządach i samorządowych procesach decyzyjnych. Sesję podobnie jak i pozostałe panele Szczytu będzie można śledzić na żywo on-line poprzez stronę Szczytu i stronę KR.

Ponadto Marszałek Województwa Lubuskiego weźmie także udział w debacie telewizyjnej Europejskiego Komitetu Regionów oraz Polskiej Agencji Prasowej na temat obecności kobiet oraz ludzi młodych w samorządzie. Debatę również będzie można obejrzeć na żywo on-line – w czwartek 14 marca o godzinie 14:00 – na Facebooku PAP.
 
 
Więcej informacji:

Strona VIII. Europejskiego Szczytu Regionów i Miast (EN, FR, RO): zobacz
Program wydarzenia: zobacz
Europejski Komitet Regionów: zobacz
Transmisja na żywo: zobacz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
15 lat członkostwa... Kolejna możliwość... Komisja przedstawiła...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...