Kalendarium informacji

Aktualności

Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w ramach #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy

 • BRWL /
 • 15-04-2019
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w ramach #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy Do 15 lipca do godz. 17:00 trwa nabór zgłoszeń w ramach programu #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa oraz młodych dziennikarzy, którego zwycięzcy wezmą udział w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli w II tygodniu października 2019 r.
W lutym informowaliśmy już na naszej stronie internetowej o możliwości udziału w wyjazdach prasowych w ramach programu Youth4Regions przygotowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej z myślą o studentach dziennikarstwa oraz młodych dzienniarzach (osoby, które ukończyły studia dziennikarskie w ciągu ostatnich dwóch lat i pracują jako dziennikarze). Teraz, DG REGIO zaprasza do udziału w kolejnym naborze zgłoszeń Youth4Regions, którego zwycięzcy wezmą udział w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli - największym wydarzeniu UE poświęconym polityce regionalnej, polityce spójności, odbywającym się co roku w II tygodniu października w Brukseli.
 
Wyjazd obejmuje specjalne szkolenie dziennikarskie w temacie europejskiej polityki regionalnej, możliwość współpracy z doświadczonymi już dziennikarzami, wizytę w siedzibach mediów unijnych oraz instytucjach UE. Komisja Europejska pokrywa koszty podróży do i z Brukseli oraz zakwaterowania uczestników.
 
Studenci dziennikarstwa oraz młodzi dziennikarze zainteresowani udziałem w naborze są proszeni o dokonanie swojego zgłoszenia on-line do 15 lipca 2019 roku do godziny 17:00.
 
Zgłoszenie obejmuje również przesłanie krótkiego artykułu (400-1000 słów) lub krótkiego reportażu wideo (2 - 3 minuty) przedstawiającego projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (w tym Interreg) lub Fundusz Spójności. Wybór tematu należy do uczestnika. Materiały mogą być przygotowane w każdy z 24 oficjalnych języków UE, ale w przypadku wideo - muszą zawierać także napisy w j. angielskim.
 
Uwaga: komunikacja organizatorów konkursu z uczestnikami oraz zwycięzcami przebiegać będzie w  języku angielskim.
 

Więcej informacji:
 
Strona KE poświęcona niniejszemu naborowi #Youth4Regions (EN): zobacz 
Warunki naboru: zobacz
Formularz zgłoszeniowy (w j. angielskim): zobacz
Strona programu #Youth4Regions: zobacz

Źródło: na podstawie informacji Dyrekcji Generalne ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...