Kalendarium informacji

Aktualności

Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w ramach #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy

 • BRWL /
 • 15-04-2019
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w ramach #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy Do 15 lipca do godz. 17:00 trwa nabór zgłoszeń w ramach programu #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa oraz młodych dziennikarzy, którego zwycięzcy wezmą udział w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli w II tygodniu października 2019 r.
W lutym informowaliśmy już na naszej stronie internetowej o możliwości udziału w wyjazdach prasowych w ramach programu Youth4Regions przygotowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) Komisji Europejskiej z myślą o studentach dziennikarstwa oraz młodych dzienniarzach (osoby, które ukończyły studia dziennikarskie w ciągu ostatnich dwóch lat i pracują jako dziennikarze). Teraz, DG REGIO zaprasza do udziału w kolejnym naborze zgłoszeń Youth4Regions, którego zwycięzcy wezmą udział w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli - największym wydarzeniu UE poświęconym polityce regionalnej, polityce spójności, odbywającym się co roku w II tygodniu października w Brukseli.
 
Wyjazd obejmuje specjalne szkolenie dziennikarskie w temacie europejskiej polityki regionalnej, możliwość współpracy z doświadczonymi już dziennikarzami, wizytę w siedzibach mediów unijnych oraz instytucjach UE. Komisja Europejska pokrywa koszty podróży do i z Brukseli oraz zakwaterowania uczestników.
 
Studenci dziennikarstwa oraz młodzi dziennikarze zainteresowani udziałem w naborze są proszeni o dokonanie swojego zgłoszenia on-line do 15 lipca 2019 roku do godziny 17:00.
 
Zgłoszenie obejmuje również przesłanie krótkiego artykułu (400-1000 słów) lub krótkiego reportażu wideo (2 - 3 minuty) przedstawiającego projekt współfinansowany przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (w tym Interreg) lub Fundusz Spójności. Wybór tematu należy do uczestnika. Materiały mogą być przygotowane w każdy z 24 oficjalnych języków UE, ale w przypadku wideo - muszą zawierać także napisy w j. angielskim.
 
Uwaga: komunikacja organizatorów konkursu z uczestnikami oraz zwycięzcami przebiegać będzie w  języku angielskim.
 

Więcej informacji:
 
Strona KE poświęcona niniejszemu naborowi #Youth4Regions (EN): zobacz 
Warunki naboru: zobacz
Formularz zgłoszeniowy (w j. angielskim): zobacz
Strona programu #Youth4Regions: zobacz

Źródło: na podstawie informacji Dyrekcji Generalne ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...