Kalendarium informacji

Aktualności

Konkurs wniosków programu Kreatywna Europa na tłumaczenia literackie

 • BRWL /
 • 10-05-2019
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Konkurs wniosków programu Kreatywna Europa na tłumaczenia literackie Agencja Wykonawcza ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego EACEA otworzyła konkurs wniosków na realizację projektów Tłumaczeń literackich. Termin składania wniosków upływa 20 czerwca br.
Celem wsparcia dla projektów przekładu europejskiej literatury jest promowanie różnorodności kulturowej i językowej w Unii Europejskiej i innych krajach uczestniczących w programie Kreatywna Europa – komponent Kultura; wzmacnianie transnarodowego obiegu i różnorodności wysokiej jakości dzieł literackich; dotarcie do szerszej grupy odbiorców i ułatwianie dostępu do wysokiej jakości literatury (także z wykorzystaniem technologii cyfrowych w dystrybucji i promocji); zwiększenie widoczności i znaczenia pracy tłumaczy literackich.

Konkurs adresowany jest do wydawców/wydawnictw aktywnie działających na rynku wydawniczym (co najmniej od 2 lat przed upływem terminu składania wniosków), zainteresowanych przekładem, wydaniem oraz promocją i dystrybucją wysokiej jakości europejskiej beletrystyki. Maksymalnie dwuletni projekt translatorski może obejmować pakiet od 3 do 10 tytułów fikcji literackiej i musi być oparty na strategii nie tylko przekładów i ich opublikowania, lecz również na strategii dystrybucji i promocji pakietu tłumaczeń.

WAŻNA INFORMACJA DLA DOTYCHCZASOWYCH BENEFICJENTÓW GRANTU NA TŁUMACZENIA LITERACKIE: proponowany okres realizacji składanego w aktualnym konkursie projektu Tłumaczeń literackich nie może pokrywać się z okresem realizacji uprzednio dofinansowanego projektu/-ów Tłumaczeń literackich (w przypadku tego samego podmiotu).

Szczegółowe informacje o konkursie i jego zasadach, sposobie aplikowania wraz z instrukcją „krok po kroku” złożenia wniosku, a także obowiązkowe dokumenty do pobrania, wypełnienia i dołączenia do e-formularza wniosku (tzw. eForm) znajdują się na stronie internetowej Agencji Wykonawczej EACEA.

Termin składania wniosków upływa 4 czerwca 2019 roku o godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego.
 

Więcej informacji:

Strona internetowa Creative Europe Desk Polska: zobacz
Strona internetowa Agencji Wykonawczej EACEA poświęconej konkursowi wniosków: zobacz
 
 
Źródło: Creative Europe Desk Polska http://kreatywna-europa.eu
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...