Kalendarium informacji

Aktualności

Drugi Europejski Szczyt Edukacji już 26 września

 • BRWL /
 • 12-07-2019
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Drugi Europejski Szczyt Edukacji już 26 września Drugi Europejski Szczyt Edukacyjny odbędzie się 26 września br. w Brukseli i poświęcony będzie m.in. dyskusji o wyzwaniach, którym muszą stawiać czoła nauczyciele. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie również Monitor edukacji i szkoleń 2019. Gospodarzem wydarzenia jest Komisarz do spraw Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Tibor Navracsics.
Druga edycja skupi się na nauczaniu – które odgrywa kluczową rolę w budowaniu prawdziwego Europejskiego Obszaru Edukacji do roku 2025. Dyskusje będą dotyczyć oprócz wielu innych tematów wyzwań które czekają nauczycieli  które związane z takimi czynnikami, jak uznanie, prestiż, szkolenie, autonomia i demografia. Sesje będą badać możliwe rozwiązania na konkretne kwestie, takie jak wykorzystanie nowych technologii w klasie, nauczanie na obszarach wiejskich i promowanie wspólnych wartości w edukacji.
 
Podczas szczytu, Komisarz Navracsics zaprezentuje Monitor edukacji i szkoleń z roku 2019. Tegoroczna edycja flagowego raportu KE na temat edukacji będzie skupiała się na nauczycielach i bazuje między innymi na najnowszych wynikach z Organizacji do Ekonomicznej Współpracy i Rozwoju (OECD) Międzynarodowa Ankieta o Nauczaniu i Uczeniu.
 
Kontekst
 
Po raz drugi ministrowie, eksperci i nauczyciele z całej Europy zbierają się, aby wymienić się doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami na temat przyszłości edukacji w UE. Szczyt podkreśla kluczową rolę edukacji w promowaniu odporności, sprawiedliwości i spójności społecznej. Ubiegłoroczna edycja pomogła w dyskusji na temat nowych inicjatyw politycznych związanych z europejskim obszarem edukacji.
 
Wydarzenie
 
Szczyt odbędzie się 26 września 2019 r., W godzinach 09:00 - 18:30, w centrum konferencyjnym The Square, przy Place du Mont Des Arts. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na Facebooku
 
 
Więcej informacji:

Informacja o Szczycie Edukacji wraz z draftem programu wydarzenia: zobacz
Webstreaming wydarzenia na Facebooku w dn. 26 września: zobacz 
Monitor Edukacji i Kształcenia za 2018 rok: zobacz
Wyniki badania OECD Teaching and Learning International Survey  (TALIS): zobacz
 
Źródło: na podstawie informacji Komisji Europejskiej, www.ec.europa.eu
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Trzeci nabór inicjatywy... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Trzeci nabór inicjatywy WiFi4EU już 19 września...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...