Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Drugi Europejski Szczyt Edukacji już 26 września

  • 12-07-2019
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Drugi Europejski Szczyt Edukacyjny odbędzie się 26 września br. w Brukseli i poświęcony będzie m.in. dyskusji o wyzwaniach, którym muszą stawiać czoła nauczyciele. Podczas wydarzenia zaprezentowany zostanie również Monitor edukacji i szkoleń 2019. Gospodarzem wydarzenia jest Komisarz do spraw Edukacji, Kultury, Młodzieży i Sportu Tibor Navracsics.
 
Druga edycja skupi się na nauczaniu – które odgrywa kluczową rolę w budowaniu prawdziwego Europejskiego Obszaru Edukacji do roku 2025. Dyskusje będą dotyczyć oprócz wielu innych tematów wyzwań które czekają nauczycieli  które związane z takimi czynnikami, jak uznanie, prestiż, szkolenie, autonomia i demografia. Sesje będą badać możliwe rozwiązania na konkretne kwestie, takie jak wykorzystanie nowych technologii w klasie, nauczanie na obszarach wiejskich i promowanie wspólnych wartości w edukacji.
 
Podczas szczytu, Komisarz Navracsics zaprezentuje Monitor edukacji i szkoleń z roku 2019. Tegoroczna edycja flagowego raportu KE na temat edukacji będzie skupiała się na nauczycielach i bazuje między innymi na najnowszych wynikach z Organizacji do Ekonomicznej Współpracy i Rozwoju (OECD) Międzynarodowa Ankieta o Nauczaniu i Uczeniu.
 
Kontekst
 
Po raz drugi ministrowie, eksperci i nauczyciele z całej Europy zbierają się, aby wymienić się doświadczeniami, spostrzeżeniami i pomysłami na temat przyszłości edukacji w UE. Szczyt podkreśla kluczową rolę edukacji w promowaniu odporności, sprawiedliwości i spójności społecznej. Ubiegłoroczna edycja pomogła w dyskusji na temat nowych inicjatyw politycznych związanych z europejskim obszarem edukacji.
 
Wydarzenie
 
Szczyt odbędzie się 26 września 2019 r., W godzinach 09:00 - 18:30, w centrum konferencyjnym The Square, przy Place du Mont Des Arts. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na Facebooku
 
 
Więcej informacji:

Informacja o Szczycie Edukacji wraz z draftem programu wydarzenia: zobacz
Webstreaming wydarzenia na Facebooku w dn. 26 września: zobacz 
Monitor Edukacji i Kształcenia za 2018 rok: zobacz
Wyniki badania OECD Teaching and Learning International Survey  (TALIS): zobacz
 
Źródło: na podstawie informacji Komisji Europejskiej, www.ec.europa.eu
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389