Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Trzeci nabór inicjatywy WiFi4EU już 19 września o godz. 13:00!

  • 10-09-2019
  • Autor: BRWL
  • drukuj
W ramach europejskiej inicjatywy WiFi4EU gminom oferowany jest bon o wartości 15 tys. euro do wykorzystania na instalację hotspotów Wi-Fi w przestrzeni publicznej. Komisja Europejska poinformowała, że III nabór WiFi4EU ruszy 19 września o godzinie 13:00 na portalu wifi4eu.eu. Uwaga: o otrzymaniu bonu decyduje kolejność zgłoszeń! Niemniej, gminy już teraz mogą przygotować swoją rejestrację, aby w momencie otwarcia naboru jak najszybciej wysłać swoje zgłoszenie.
W ramach programu WiFi4EU gminom oferowany jest bon o wartości 15 tys. euro do wykorzystania na instalację hotspotów Wi-Fi w przestrzeni publicznej, przy czym należy zauważyć, iż dalsze koszty utrzymania sieci będą pokrywane przez gminy. W ramach naboru rozdysponowanych zostanie 1780 bonów pomiędzy gminy z całej UE.

Bony będą przydzielane przez Komisję Europejską na zasadzie kolejności zgłoszeń oraz według kryterium równowagi geograficznej w UE.  Z poprzednich naborów skorzystało już kilka tysięcy europejskich gmin, także tych z województwa lubuskiego.

UWAGA! Trzeci nabór zostanie uruchomiony – w czwartek, 19 września  punktualnie o godz. 13:00 i potrwa do 20 września do godz. 17:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przed dokonaniem zgłoszenia w naborze, gmina musi zarejestrować się najpierw w portalu WiFi4EU – można tego dokonać przed 19 września tzn. przed otwarciem naboru. (rejestracja w portalu WiFi4EU). 

Wnioski mogą składać: gminy; stowarzyszenia utworzone przez gminy i działające w imieniu swoich członków. Lista kwalifikujących się do naboru podmiotów - gmin z Polski jest dostępna na stronie Komisji Europejskiej.
 
 
Więcej informacji:

Portal  WiFi4EU: zobacz
Dokument III naboru WIFi4EU: zobacz
Zestawienie pytań i odpowiedzi - Q&A (w j. angielskim): zobacz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389