Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Przesłuchania desygnowanych Komisarzy w Parlamencie Europejskim

  • 22-10-2019
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Nowa Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła skład Kolegium Komisarzy oraz przydzielony im zakres obowiązków. Każdy z nominowanych przez kraje członkowskie oraz Przewodniczącą kandydatów na komisarza musi teraz poddać się ocenie komisji Parlamentu Europejskiego, które zajmują się ich tematycznym portfolio. Przesłuchania rozpoczną się  30 września i zakończą 8 października, wszystkie będą transmitowane na żywo on-line.
Na ubiegłotygodniowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego ustalone zostały daty przesłuchań desygnowanych Komisarzy. W przesłuchaniach uczestniczyć będą posłowie odpowiednich komisji parlamentarnych.

 I tak - przykładowo - polskiemu kandydatowi na Komisarza Rolnictwa, Januszowi Wojciechowskiemu, 30 września pytania zadawać będą posłowie zasiadający w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, wspierani dodatkowo przez posłów z Komisji Ochrony środowiska naturalnego, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności.

Z kolei kandydatka na Komisarz ds. Spójności i Reform, Portugalka Elisa Ferreira 2 października odpowie na pytania posłów z Komisji Rozwoju Regionalnego wspieranych w dyskusji przez posłów z  Komisji Budżetu, Spraw Gospodarczych i Monetarnych.

Przesłuchania trwające trzy godziny każde odbędą się w dniach 30 września, 1,2,3 oraz 7 i 8 października br. Wszystkie przesłuchania będzie można śledzić na żywo on-line, po transmisji nagranie będzie też dostępne w serwisach prasowych Parlamentu Europejskiego.
 
Pełny harmonogram przesłuchań desygnowanych Komisarzy wraz z linkiem do transmisji on-line znajduje się na stronie Parlamentu Europejskiego: zobacz   
 
Źródło: na podstawie informacji Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389