Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Ogłoszono wyniki trzeciego naboru inicjatywy WiFi4EU

  • 25-10-2019
  • Autor: BRWL
  • drukuj
22 października Komisja Europejska opublikowała listę 1780 zwycięskich gmin europejskich III zaproszenia do składania wniosków WiFi4EU, które otrzymają bon o wartości 15 tysięcy euro na utworzenie punktów dostępu do sieci Wi-Fi w miejscach publicznych. Do naboru przeprowadzonego we wrześniu zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy” zgłosiło się ponad 11 tysięcy gmin ze wszystkich 30 uczestniczących państw. Bony przyznano także lubuskim gminom.
O trzecim zaproszeniu do składania wniosków w ramach programu WiFi4EU informowaliśmy na naszej stronie internetowej, a same gminy także bezpośrednio drogą mailową. Wśród zwycięskich gmin znalazły się również te lubuskie  m.in. Wymiarki, Wschowa, Otyń, Trzebiechów, Świdnica, Żagań oraz Przytoczna.

Trzeci nabór WiFi4EU odbył się w dniach 19-20 września 2019 r. Po dokonaniu oceny wniosków Agencja Wykonawcza ds. Innowacji i Sieci (INEA), która odpowiada za wdrożenie programu WiFi4EU, opublikowała listę zwycięskich gmin. W ciągu najbliższego tygodnia każdy wnioskodawca otrzyma indywidualne powiadomienie o wynikach zaproszenia. Po otrzymaniu powiadomienia zwycięskie gminy będą musiały podpisać umowę o dotację, która jest dostępna na portalu WiFi4EU, aby otrzymać bon o wartości 15 tysięcy euro na utworzenie punktów dostępu do sieci Wi-Fi w miejscach publicznych.

Całkowity budżet niniejszego, rozstrzygniętego naboru to 26,7 mln. euro. Jak informuje Komisja Europejska, inicjatywa WiFi4EU cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a zapotrzebowanie znacznie przekroczyło liczbę dostępnych bonów. Mając na uwadze, że nabór przeprowadza się zgodnie z kryterium równowagi geograficznej oraz zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”, warto zaznaczyć, że 2000 wniosków wpłynęło tylko w ciągu pierwszych dwóch sekund od ogłoszenia zaproszenia do składania wniosków.

Wszystkie gminy, którym nie udało się zdobyć bonu w ramach niniejszego zaproszenia, kwalifikują się do ponownego ubiegania się o bony w kolejnych naborach WiFi4EU, które zostaną ogłoszone w przyszłym roku.
 
 
Więcej informacji:

Informacja Komisji Europejskiej o wynikach III naboru: zobacz
Wyniki naboru WiFi4EU - lista gmin z Polski: zobacz pdf
Portal WiFi4EU: zobacz
 
Źródło: na podstawie informacji Komisji Europejskiej o WiFi4EU www.ec.europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389