Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Młodzi dla przyszłości Europy: weź udział w EYE2020!

  • 14-01-2020
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Weź udział w Europejskim Spotkaniu Młodzieży (EYE) w Strasburgu i przyczyń się do kształtowania przyszłości Europy. Co dwa lata, tysiące młodych Europejczyków przyjeżdżają podzielić się swoimi pomysłami na przyszłość Europy na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Strasburgu. Tegoroczna, czwarta już edycja, odbędzie się 29-30 maja.
 
EYE daje młodym ludziom możliwość wyrażenia swojego zdania o kierunku, w którym powinna zmierzać Europa. Przewiduje się, że w spotkaniu weźmie udział ok. 9 000 Europejczyków w wieku od 16 do 30 lat, którzy podzielą się swoimi pomysłami na przyszłość Europy i omówią je z posłami do PE i innymi europejskimi decydentami.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Przyszłość zaczyna się teraz” („The Future is Now”). W programie znajdują się takie tematy jak klimat, migracja, brexit, edukacja, technologia i zdrowie. Nie zabraknie też zajęć sportowych i specjalnego wydarzenia dla młodych dziennikarzy.

Na podstawie pomysłów przedstawionych podczas EYE zostanie przygotowany raport, który otrzymają posłowie do PE, a najciekawsze pomysły zostaną zaprezentowane komisjom parlamentarnym i przedyskutowane z nimi w trakcie Europejskich Wysłuchań Młodzieży jesienią 2020 roku.

Jak się zapisać?

Rejestracja na EYE2020 trwa od 10 stycznia do 29 lutego 2020 roku. Wystarczy zebrać grupę co najmniej 10 uczestników i wypełnić internetowy formularz.

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich Europejczyków w wieku od 16 do 30 lat. Udział jest bezpłatny, ale uczestnicy muszą na własną rękę pokryć koszty transportu, zakwaterowania i wyżywienia.

Konkurs na Instagramie

Weź udział w konkursie fotograficznym Parlamentu Europejskiego na Instagramie, a możesz wygrać zaproszenie na EYE. Wystarczy udostępnić zdjęcie z hasłem „the future is now’”, oznaczyć @europeanparliament, @ep_eye i dodać hashtag #eye2020. Pokaż, co jest dla Ciebie najważniejsze i na czym Twoim zdaniem powinna skupić się Europa. Oto kilka inspiracji (zobacz).

Zespół PE wybierze cztery zwycięskie zgłoszenia. Piąte zostanie wybrane spośród zdjęć, które co tydzień będą udostępnianie na profilu Parlamentu i które uzyskają najwięcej polubień. Wszyscy zwycięzcy zostaną zaproszeni na EYE2020 do Strasburga.

Konkurs trwa od 10 stycznia do 2 marca 2020 roku. Przeczytaj zasady na profilu EYE lub Parlamentu Europejskiego na Instagramie.
 

Więcej informacji:

Zarejestruj swoją grupę do 29 lutego 2020 (EN): zobacz
Strona Europejskiego Spotkania Młodzieży (EYE) (EN): zobacz
Strona Działu ds. Młodzieży Parlamentu Europejskiego (EN): zobacz
Program EYE2020 (EN): zobacz
 

Źródło: Parlament Europejski, www.europarl.europa.eu
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389