Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Webinarium: Crowdfunding w projektach kulturalnych i społecznych

  • 02-09-2020
  • Autor: KPK Europa dla obywateli i Creative Europe Desk Polska
  • drukuj
Creative Europe Desk Polska oraz polski Punkt Kontaktowy programu „Europa dla obywateli” zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji i instytucji kultury oraz małych i średnich przedsiębiorstw z sektorów kultury i kreatywnego do udziału w webinarium „Crowdfunding w projektach kulturalnych i społecznych”, które odbędzie się 24 września.
Crowdfunding to finansowanie społecznościowe, czyli finansowanie różnego rodzaju przedsięwzięć społecznych, kulturalnych i biznesowych przez społeczność, która jest lub zostanie wokół tych projektów zorganizowana. Ten sposób pozyskiwania środków przynosi wiele więcej korzyści niż tylko zagwarantowanie realizacji działań poprzez środki pieniężne: pozwala jednocześnie na poszerzenie kręgu odbiorców oferty oraz pozyskanie dodatkowych środków na finansowanie nowych inicjatyw.

Webinarium "Crowdfunding w projektach kulturalnych i społecznych" odbędzie się 24 września 2020 r. w godzinach: 12:00-15:00.

Podczas webinarium przedstawione zostaną założenia programów Kreatywna Europa oraz „Europa dla obywateli”, a główną część spotkania stanowić będą wykład ekspercki dotyczący crowdfundingu oraz panel dyskusyjny z udziałem praktyków i teoretyków crowdfundingu – przedstawicieli kultury, nauki i platform crowdfundingowych, którzy podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie finansowania społecznościowego.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem organizatorzy proszę o zapisywanie się na spotkanie poprzez formularz rejestracyjny.

Zapisy na spotkanie przyjmowane są do dnia 23 września br. (środa) do godziny 15.00.

Program, formularz rejestracyjny jak i regulamin webinarium są dostępne na stronach: Creative Europe Desk Polska: zobacz i KPK Europa dla obywateli: zobacz
 
 
Więcej informacji:

Program Kreatywna Europa - strona Creative Europe Desk Polska: zobacz
Program Europa dla Obywateli - strona polskiego Krajowego Punktu Kontaktowego: zobacz
 
 
Źródło: Creative Europe Desk Polska, https://kreatywna-europa.eu oraz polski Krajowy Punkt Kontaktowy programu Europa dla Obywateli https://europadlaobywateli.pl
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389