Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

R&I Days 2020: otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i Innowacji 2020

  • 07-09-2020
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Europejskie Dni Badań i Innowacji to coroczne wydarzenie Komisji Europejskiej gromadzące decydentów politycznych, badaczy, managerów projektów badawczych i innowacyjnych oraz przedsiębiorców w celu dyskusji i wpływania na kształt badań i innowacji w Unii Europejskiej. Tegoroczna edycja wydarzenia, przypadająca na 22,23 i 24 września, odbędzie się wyłącznie on-line. Rejestracja na R&I Days 2020 jest już otwarta.
 
Mając na uwadze pandemię koronawirusa, tegoroczna edycja Europejskich Dni Badań i Innowacji odbędzie się w dniach 22-24 września 2020 r. wyłącznie on-line.

R&I Days 2020 oferują bardzo bogaty program. Każdego dnia, wydarzenia odbywać się będą w ramach 10 hubów poświęconych np. unijnej polityce badań i innowacji; Europejskiemu Zielonemu Ładowi, programowi Horyzont Europa na lata 2021-2027, Europejskiej Radzie Innowacji, cyfryzacji czy też - w odrębnym hubie - misjom w ramach programu Horyzont Europa.
 
W ramach wydarzeń hubu - Europejski Zielony Ład (European Green Deal) 24 września w godz. 9:00-13:00 odbędzie się tzw. Info Day - Dzień informacyjny w związku z zaproszeniem do składania wniosków z European Green Deal, podczas którego omówione zostaną najważniejsze kwestie ubiegania się o środki w tymże naborze.

R&I Days 2020 to także możliwość uczestnictwa w procesie współtworzenia przyszłego programu Horyzont Europa poprzez udział w tzw. "Horizon Europe co-design sessions". Do udziału w nich zaproszeni są wszyscy zainteresowani podzieleniem się swoją wiedzą i opinią na temat przyszłego programu badań i innowacji 2021-2027, ale ze względu na interaktywny charakter tych sesji ilość miejsc jest ograniczona - należy jak najszybciej zarejestrować się, aby zapewnić sobie możliwość udziału w nich.

Podczas R&I Days odbędą się również ceremonie wręczenia nagród związanych z badaniami i nauką np. Nagroda dla innowatorek czy nagroda iCapital. Konferencji politycznej oraz poszczególnym wydarzeniom w ramach hubów i sesjom co-design będzie również towarzyszyć wirtualna wystawa "Science is wonderful".
 
 
Więcej informacji:

Strona R&I Days 2020: zobacz
Program: zobacz
Rejestracja: zobacz
 

Źródło: na podstawie i z wykorzystaniem informacji oraz ilustracji Komisji Europejskiej Dyrekcji Generalnej ds. Badań Naukowych i Innowacji https://research-innovation-days.ec.europa.eu/

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389