Kalendarium informacji

Aktualności

Otwarta rejestracja na warsztaty Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast

 • BRWL /
 • 17-07-2017
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Otwarta rejestracja na warsztaty Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast Ruszyła rejestracja na największe europejskie, cykliczne wydarzenie poświęcone polityce spójności – polityce regionalnej i miejskiej. Europejski Tydzień Miast i Regionów odbywa się co roku w październiku w Brukseli gromadząc władze lokalne, regionalne oraz ekspertów a także przedstawicieli władz europejskich i krajowych w celu omówienia najważniejszych wyzwań z którymi mierzą się dziś regiony i miasta. W wydarzeniu jako współorganizator jednego z oficjalnych warsztatów bierze udział Województwo Lubuskie.
Tegoroczna, 15 edycja przebiegać będzie pod hasłem „Regiony i miasta na rzecz lepszej przyszłości” i odbędzie się  w dniach od 9 do 12 października 2017 r. w Brukseli. Wydarzenie rozpocznie się sesją otwierającą 9 października w siedzibie Parlamentu Europejskiego, w kolejnych dniach uczestnicy będą mieli szansę dyskutować i wymieniać się wiedzą i dobrymi praktykami m.in. na ponad 100 warsztatach i seminariach, a także podczas interaktywnych spotkań w ramach tzw. Meeting place. Ponadto, podczas seminariów EWRC University, będzie też możliwość zapoznania się z najnowszymi badaniami w temacie rozwoju regionalnego i miejskiego.
 
Wydarzenia Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2017 (EWRC) skupiać się będą na trzech przewodnich obszarach tematycznych:
 • Budowanie odpornych (resilient) miast i regionów, w ramach tego tematu warsztaty i seminaria będą dotyczyć m.in. gospodarczych i społecznych skutków globalizacji i reakcji politycznych na poziomie UE, krajowym, regionalnym i lokalnym, jak odpowiadać odpowiednio i promować nowe działania, inwestycje, realokację przemysłową, integrację sektorów z podejściem strategicznym?
 • Regiony i miasta jako inicjatorzy zmian, drugi obszar tematyczny dotyczy takich kwestii jak dyskusja nad wynikami osiągniętymi dotychczas w ramach polityki spójności oraz nad wykorzystaniem przeglądu polityki regionalnej i miejskiej na okres po 2020 roku jako szansy na zmianę polityki, zobrazowanie kontrybucji regionów i miast do „europejskiego projektu” jakim jest Unia Europejska, dostarczanie wkładu do europejskiej debaty politycznej, również ze szczebla małych miast; jak odpowiadać na wyzwania, przed którymi stoi UE? Jak zrealizować programy UE w sposób bardziej wydajny oraz jak poprawić spójność w UE?
 • Dzielenie się wiedzą w celu osiągnięcia wyników, warsztaty w ramach trzeciego obszaru będą bazować na wymianie doświadczeń i dobrych praktyk odnoszących się do zarządzania programami  polityki spójności na lata 2014–2020, w czasie warsztatów dotyczących dzielenia się wiedzy, uczestnicy będą też dyskutować o uproszczeniach, wzmacnianiu instytucji i budowaniu potencjału administracyjnego.
 
Lubuskie współorganizatorem Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast
 
Organizatorami Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów są Europejski Komitet Regionów (KR) oraz Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej (DG REGIO) a także partnerstwa europejskich regionów i miast – w tym Województwo Lubuskie.
 
Województwo Lubuskie wraz z regionami i miastami z Holandii, Słowenii, Polski i Chorwacji, w środę, 11 października zrealizuje warsztat „Green sustrainability in the Cohesion Policy. Urban and regional perspective”, w czasie którego przedstawione zostaną działania regionów i miast w zakresie m.in. efektywności energetycznej i przejścia w kierunku energii odnawialnej, zrównoważonego transportu, gospodarki o obiegu zamkniętym, dostosowania do zmian klimatu, zarządzania odpadami, jakości powietrza, w kontekście europejskiej polityki spójności. W imieniu Lubuskiego głos zabierze Członek Zarządu Województwa – Tadeusz Jędrzejczak.  (Kod warsztatu 11B75).
 

Jak i gdzie dokonać rejestracji?

Zapraszamy do zapoznanie się z propozycją sesji seminariów i warsztatów  tegorocznego „Tygodnia Regionów” na stronie poświęconej wydarzeniu. Rejestracja jest już otwarta i można jej dokonać on-line.
 
Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w języku angielskim, w przypadku zapewniania przez organizatorów danego warsztatu również tłumaczenia na inne oficjalne języki UE, informacja ta jest zaznaczona w opisie danego warsztatu/seminarium.
 
Należy pamiętać, iż nie ma możliwości rejestracji na kilka warsztatów odbywających się w tych samych godzinach a liczba miejsc dla uczestników jednego warsztatu jest ograniczona. Rejestrujący się po otrzymaniu pierwszej wiadomości o wpłynięciu prośby o rejestrację na dany warsztat w kolejnej wiadomości otrzyma informację o przyjęciu bądź braku możliwości przyjęcia jego rejestracji na warsztat.
 
Prosimy zwrócić uwagę, iż ze względu na odbywanie się wielu warsztatów w budynkach instytucji UE, podczas rejestracji wymagane będzie podanie danych osobistych takich jak m.in. adres zamieszkania, data urodzenia, numer i data wygaśnięcia dokumentu tożsamości, adresu e-mail itd. Na jeden adres e-mail można zarejestrować tylko jedną osobę. Organizatorzy przypominają, iż nie ma możliwości rejestracji grupowych.
 

Więcej informacji:
 
Oficjalna strona Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów 2017: zobacz
Program i rejestracja on-line: zobacz
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Projekt Road Trip:... WiFi4EU: ruszyła...

Projekt Road Trip: pierwszy duet na trasie...

WiFi4EU: ruszyła rejestracja gmin ubiegających...