Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Trwa nabór na staże w Parlamencie Europejskim

Staż w Parlamencie Europejskim to wyjątkowa okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego. Każdego roku PE oferuje płatne i niepłatne staże dla absolwentów oraz staże szkoleniowe, umożliwiając w ten sposób młodym ludziom zdobycie wiedzy o jego działalności i znaczeniu. W marcu ruszyła rekrutacja na staże, które odbędą się od 1 października 2018  do 28  lutego 2019 roku. Zgłoszenia należy przesyłać do 15 maja br.

Regionalny wymiar konsekwencji Brexitu

Europejski Komitet Regionów zaprasza do uczestnictwa lub śledzenia on-line sesji informacyjnej “Lunchtime briefing on the key findings of the survey on the UK withdrawal from the EU” na temat głównych wniosków badania dotyczącego wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Transmisja on-line będzie dostępna na żywo, 20 marca od godziny 12:45.

Marcowa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w skrócie

Wieloletni budżet UE, odpowiedź na amerykańskie cła, transgraniczne przesyłki - to niektóre z tematów marcowej sesji plenarnej. Zapraszamy do zapoznania się ze skrótem i materiałami wideo Parlamentu Europejskiego podsumowującymi ostatnią sesję plenarną.

Program UE zapewnia milionom europejskich dzieci w wieku szkolnym dostęp do zdrowej żywności

Dzięki unijnej inicjatywie ponad 30 mln dzieci w szkołach w całej UE dostaje mleko, owoce i warzywa. Jak pokazują ostatnie sprawozdania z monitoringu w roku szkolnym 2016–2017 ponad 12,2 mln dzieci w 79 tys. szkół wzięło udział w unijnym programie „Owoce i warzywa w szkole”, natomiast około 18 mln dzieci uczestniczyło w programie „Mleko w szkole”. Stanowi to ponad 74 tys. ton owoców i warzyw i ponad 285 tys. ton produktów mlecznych, rozprowadzanych głównie wśród dzieci w wieku 6–10 lat.

Europejski Tydzień Regionów i Miast 2018 - Master Class na temat Polityki Spójności UE dla doktorantów i początkujących naukowców

W dniach 7 – 11 października 2018 r. w Brukseli  ramach 16. Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast (EWRC), największego europejskiego wydarzenia w zakresie rozwoju regionalnego i miejskiego, po raz szósty odbędzie się Master Class na temat polityki spójności UE dla doktorantów i naukowców rozpoczynających karierę. Osoby zainteresowane udziałem mogą składać wnioski do 9 maja br.

Erasmus+ w sieci

Erasmus+, jeden z najbardziej znanych i cieszących się największą popularnością programów UE, uruchamia dzisiaj w Internecie nową, wirtualną wersję swoich działań na rzecz mobilności, aby skontaktować ze sobą większą liczbę studentów i młodych ludzi z krajów Europy i krajów południowego sąsiedztwa UE.

Parlament Europejski przyjął stanowisko w sprawie wieloletniego budżetu Unii

W środę, 14 marca, posłowie przyjęli stanowisko negocjacyjne w sprawie nowego budżetu wieloletniego UE, który będzie obowiązywał od 2021 roku. Posłowie przyjęli sprawozdanie w sprawie wieloletnich ram finansowych Jana Olbrychta (EPL, Polska) i Isabelle Thomas (S&D, Francja), w którym wzywają Unię Europejską do dalszego wspierania wspólnej polityki rolnej i rybołówstwa, a także polityki spójności.

Komisja przyjmuje wnioski dotyczące Europejskiego Urzędu ds. Pracy oraz dostępu do ochrony socjalnej

Komisja przedstawia wniosek dotyczący Europejskiego Urzędu ds. Pracy, zgodnie z zapowiedzią przewodniczącego Junckera w orędziu o stanie Unii z 2017 r., jak również inicjatywę zmierzającą do zapewnienia dostępu do ochrony socjalnej wszystkim pracownikom i osobom samozatrudnionym.

Nabór wniosków do nagrody RegioStars 2018

Do 15 kwietnia 2018 roku można zgłaszać projekty  współfinansowane ze środków unijnej polityki spójności do konkursu RegioStars Awards 2018 organizowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.

EuroPCom 2018: Europejski Komitet Regionów zaprasza do organizacji Idea Labs

Europejska Konferencja Komunikacji Publicznej – EuroPCom, największe coroczne wydarzenie poświęcone komunikacji publicznej w i o Europie organizowane wspólnie przez instytucje UE odbędzie się 8 i 9 listopada 2018 r. w Brukseli. Debaty, warsztaty i wykłady odbywające się w ramach wydarzenia koncentrują się na największych wyzwaniach dla UE i komunikacji publicznej.