Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Info Day programu Kreatywna Europa już 4 października w Warszawie

Creative Europe Desk Polska zaprasza przedstawicieli sektorów audiowizualnego, kultury i kreatywnych do udziału w Info Day programu Kreatywna Europa 2019, który odbędzie się 4 października 2019 roku w Warszawie.

Unia, która mierzy wyżej: Ursula von der Leyen przedstawiła kandydatów na Komisarzy UE oraz nową strukturę Komisji Europejskiej

Nowo wybrana przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła dziś swój zespół i nową strukturę Komisji w kolejnej kadencji. Działania nowej Komisji będą odzwierciedleniem priorytetów i ambicji określonych w wytycznych politycznych. Struktura nowej Komisji wynika z celów, które zatwierdził Parlament Europejski, wybierając Ursulę von der Leyen na przewodniczącą Komisji.

Trzeci nabór inicjatywy WiFi4EU już 19 września o godz. 13:00!

W ramach europejskiej inicjatywy WiFi4EU gminom oferowany jest bon o wartości 15 tys. euro do wykorzystania na instalację hotspotów Wi-Fi w przestrzeni publicznej. Komisja Europejska poinformowała, że III nabór WiFi4EU ruszy 19 września o godzinie 13:00 na portalu wifi4eu.eu. Uwaga: o otrzymaniu bonu decyduje kolejność zgłoszeń! Niemniej, gminy już teraz mogą przygotować swoją rejestrację, aby w momencie otwarcia naboru jak najszybciej wysłać swoje zgłoszenie.

Znany Plan pracy programu Kreatywna Europa na rok 2020

Komisja Europejska ogłosiła ogólny plan działań związanych z wdrażaniem programu Kreatywna Europa do końca obecnej edycji programu (2014-2020). Zapraszamy do zapoznania się z informacją przygotowaną przez Creative Europe Desk Polska.

Przestrzeń kosmiczna: europejski system nawigacji satelitarnej Galileo dociera już do miliarda użytkowników smartfonów

Jutro europejski system nawigacji satelitarnej Galileo dotrze do miliarda użytkowników smartfonów na całym świecie Wydarzenie to zbiega się z 15. rocznicą utworzenia Agencji Europejskiego GNSS (GSA) – kluczowego partnera Komisji przy obsłudze Galileo.

Nowe europejskie inicjatywy obywatelskie

Komisja Europejska podjęła 4 wrzesnia decyzję o zarejestrowaniu trzech nowych europejskich inicjatyw obywatelskich, a mianowicie: „Powstrzymać korupcję w Europie u jej źródeł, odcinając fundusze na rzecz państw o nieskutecznym wymiarze sprawiedliwości po upływie terminu”, „Działania w sprawie alarmującej sytuacji klimatycznej” oraz „Ratujmy pszczoły i rolników!W kierunku rolnictwa przyjaznego dla pszczół, sprzyjającego zdrowemu środowisku”. Komisja postanowiła również nie zarejestrować proponowanej inicjatywy obywatelskiej „Zapewnienie zgodności wspólnej polityki handlowej z traktatami UE oraz z prawem międzynarodowym”, gdyż zawarte w niej działania wyraźnie wykraczają poza uprawnienia Komisji do działania określone w traktatach UE.

Szkolenie dla menedżerów europejskich projektów badawczych

Biuro Promocji Nauki PolSCA  wraz z grupą V4 przeprowadzą w listopadzie w Brukseli szkolenia dla menedżerów europejskich projektów badawczych „V4 Training”. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, natomiast koszty podróży do/z Brukseli oraz pobytu w Brukseli pokrywają uczestnicy. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września br. do godz 12:00.

Komisja przygotowuje się do Brexitu bez porozumienia

Do wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, czyli do 31 października 2019 r., pozostało 8 tygodni. W swoim szóstym komunikacie w sprawie przygotowań do Brexitu Komisja powtórzyła wezwanie wszystkich zainteresowanych podmiotów w UE-27 do przygotowania się na scenariusz zakładający brak porozumienia.

Posłowie do PE przesłuchają kandydatkę na prezesa EBC Christine Lagarde

Kandydatka na stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde będzie odpowiadać na pytania posłów w Parlamencie Europejskim 4 września. Wysłuchanie rozpocznie się o godz. 10:30 i będzie dostępne na żywo na stronie Parlamentu.

Dystrybucja mleka, owoców i warzyw w szkołach dzięki programowi UE

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wznowiony zostanie unijny program dystrybucji owoców, warzyw i mleka wśród uczniów w państwach UE uczestniczących w nim w roku szkolnym 2019–2020.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 59