Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Zostań współorganizatorem EU Green Week 2018!

Tegoroczna edycja największego europejskiego wydarzenia o tematyce środowiskowej - Zielonego Tygodnia UE – UE Green Week 2018 będzie przebiegać pod hasłem „Zielone Miasta na rzecz bardziej zielonej przyszłości”. Komisja Europejska Zaprasza wszystkie organizacje działające w obszarze środowiska, „zielonej” gospodarki i rozwoju miast do organizacji i rejestracji wydarzeń lokalnych, które odbędą się na terenie całej UE w terminie od 21 kwietnia do 10 czerwca br. Uwaga - wydarzenia można zgłaszać poprzez stronę internetową Green Week do końca lutego.

PE przyjmie przepisy zakazujące nieuzasadnionego geoblokowania

Już wkrótce unijne przepisy zakazujące nieuzasadnionego geoblokowania sprawią, że klienci robiący zakupy przez internet w innych państwach UE uzyskają szerszy dostęp do produktów i usług.

Polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

W styczniu ruszyła polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. W serwisie będzie można znaleźć informacje dotyczące krajowych i zagranicznych wydarzeń organizowanych w ramach ERDK 2018, kalendarium, materiały wideo, zdjęcia oraz artykuły związane z tematyką dziedzictwa kulturowego.

Bezpieczna woda pitna dla wszystkich Europejczyków

Zaproponowane dziś przez Komisję Europejską zmienione przepisy służą poprawie jakości wody pitnej i dostępu do niej oraz lepszemu informowaniu obywateli.

Jak podzielone będą mandaty w Parlamencie Europejskim po 2019 roku?

7 lutego Parlament Europejski przyjmie propozycję podziału mandatów między poszczególne państwa członkowskie po opuszczeniu UE przez Zjednoczone Królestwo i po wyborach w 2019 roku. Zgodnie z propozycją ogólna liczba mandatów ma być zmniejszona po tym, jak Zjednoczone Królestwo w sposób formalny i prawnie wiążący wystąpi z UE Jednocześnie posłowie sugerują, że niektóre państwa UE powinny otrzymać dodatkowe miejsca.

Nowy kodeks postępowania umacniający zasady etyczne członków Komisji Europejskiej

Dzisiaj Komisja Europejska formalnie przyjęła nowy kodeks postępowania dla członków Komisji Europejskiej, który został zapowiedziany przez przewodniczącego Jeana-Claude'a Junckera w jego orędziu o stanie Unii. Nowy kodeks zacznie obowiązywać dzisiaj, po zakończeniu konsultacji z Parlamentem Europejskim.

Konsultacje w sprawie Programu „Edukacja” w ramach Mechanizmu Finansowego EOG (2014-2021)

20 grudnia 2017 r. została podpisana umowa międzyrządowa między Polską a Norwegią, Islandią i Liechtensteinem tzw. Państwami-Darczyńcami, która rozpoczyna proces przygotowania założeń poszczególnych programów w niej uwzględnionych. Obszary programowe określone w umowie międzyrządowej dla programu „Edukacja” to: edukacja, stypendia, praktyki i przedsiębiorczość młodzieży.

#EUFILMCONTEST: Wygraj wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes!

Creative Europe Desk Polska zaprasza wszystkich miłośników europejskiego kina do udziału w konkursie #EUFILMCONTEST. 10 zwycięzców weźmie udział w festiwalu filmowym w Cannes we Francji w maju 2018 r. Udział w konkursie można wziąć do 18 marca. Zapraszamy!

Zagraj na Yo!Fest w Strasburgu!

Europejskie Forum Młodzieży zaprasza młode, rozwijające swoją twórczość zespoły muzyczne i artystów muzycznych w wieku 18-30 lat do udziału w konkursie, którego nagrodą jest występ na odbywającym się w Strasburgu 1 i 2 czerwca Yo!Fest. Jest to największe młodzieżowe wydarzenie, w czasie którego młodzi ludzie dyskutują m.in. z Posłami do Parlamentu Europejskiego o przyszłości Europy i roli młodych w jej kształtowaniu. Zwycięzcy - 3 zespoły oraz 1 DJ zagrają przed tysiącami uczestników Yo!Fest. Zgłoszenia Europejskie Forum Młodzieży przyjmuje do 18 marca br.

Narzędzia wspomagające optymalne wykorzystanie funduszy UE w integracji migrantów

Dziś Komisja przedstawiła zestaw narzędzi mających pomóc władzom krajowym i regionalnym w opracowaniu strategii i projektów na rzecz integracji migrantów oraz określeniu dostępnych zasobów UE, które można wykorzystać w tym celu.