Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Staż w Radzie UE? Zgłoś się do 30 września!

Co roku około stu osób odbywa płatne pięciomiesięczne praktyki w Sekretariacie Generalnym Rady UE, dzięki czemu mogą zyskać z "pierwszej ręki" wiedzę o unijnych procesach i politykach, nad którymi pracują wspólnotowe instytucje. Staże w Radzie to także możliwość pracy w międzynarodowym, wieloetnicznym i wielojęzykowym środowisku a także szansa na sprawdzenie swojej wiedzy akademickiej w praktyce. Do  30 września trwa nabór kandydatur na staże rozpoczynające się w lutym 2020 r.

Ruszyła rejestracja szkół średnich do konkursu Juvenes Translatores

Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj 13. edycję dorocznego konkursu Juvenes Translatores dla uczniów szkół średnich z całej Europy. Od 2 września szkoły ze wszystkich państw członkowskich UE będą mogły zarejestrować się online, aby zgłoszeni przez nie uczniowie mogli konkurować z rówieśnikami z całej Europy. W tym roku nastoletni uczestnicy będą musieli przetłumaczyć tekst na temat tego, co młodzi ludzie mogą zrobić, aby pomóc w kształtowaniu przyszłości Europy.

Wybór nowych Komisarzy UE: jaki wpływa ma Parlament Europejski?

Zanim nowa Komisja Europejska, czyli organ wykonawczy UE, będzie mogła objąć urząd, Parlament sprawdzi kompetencje kandydatów na komisarzy podczas publicznych przesłuchań. Każdy kandydat lub kandydatka przejdzie trzygodzinne, transmitowane na żywo przesłuchanie przed komisją lub komisjami Parlamentu zajmującymi się proponowaną dla nich tematyką.

Wzmocnienie regionów transgranicznych dzięki lepszemu transportowi

Komisja Europejska - Dyrekcje Generalne ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej DG REGIO oraz ds. Mobilności i Transportu DG MOVE zorganizują 14 listopada 2019 r. w Brukseli konferencję na temat wzmocnienia regionów transgranicznych poprzez poprawę jakości transportu. Więcej informacji o wydarzeniu już wkrótce!
 

Nagroda UE w dziedzinie dziedzictwa kulturowego Europa Nostra

Nagroda Unii Europejskiej w dziedzinie dziedzictwa kulturowego przyznawana jest w celu wyróżnienia i promowania europejskiego dziedzictwa kulturowego. Europa Nostra przyznawana jest od 2002 roku, w tym czasie niezależne jury wyróżniło nagrodą  485 projektów z 34 krajów. Laureaci Grand Prix Europa Nostra otrzymują także nagrodę finansową w wysokości 10 tys. euro każdy. Zgłoszenia do tegorocznej edycju nagrody można przesyłać do 1 października 2019 r.

Przyszły program UE na rzecz badań i innowacji Horyzont Europa: znane składy Rad Misji

4 lipca Komisja Europejska przedstawiła nazwiska Przewodniczących Rad Misji w ramach programu badań i innowacji UE na lata 2021-2027 -Horyzont Europa. Kilka tygodni później poznaliśmy pełen skład pięciu Rad Misji - ekspertów, których rolą będzie doradzanie Komisji w identyfikacji kluczowych zagadnień w ramach danego obszaru tematycznego misji.

Konsultacje publiczne: prawa autorskie i prawa pokrewne w sektorze audiowizualnym

Creative Europe Desk Polska informuje o otwartych konsultacjach dotyczących praw autorskich i praw pokrewnych w sektorze audiowizualnym prowadzonych do 30 września 2019 r. przez Komisję Europejską.

Nabór członków do Grupy eksperckiej ds. e-zdrowia

Komisja Europejska prowadzi nabór do grupy eksperckiej - panelu ekspertów z europejskich "organizacji parasolowych" w dziedzinie e-zdrowia, który w latach 2019-2022 będzie doradzał instytucji w przygotowaniu polityk i wdrożenia transformacji zdrowia i opieki w kontekście Wspólnego Rynku Cyfrowego. Zgłoszenia należy przesyłać do 27 września br.

Staże w Europejskim Komitecie Regionów: nabór trwa do 30 września

Europejski Komitet Regionów prowadzi nabór na pięciomiesięczne płatne staże dla absolwentów uczelni wyższych operujących co najmniej jednym oficjalnym językiem UE oraz językiem angielskim lub francuskim. Obecnie prowadzony nabór dotyczy staży, które będą realizowane od 16 lutego 2020 do 15 lipca 2020.

Międzynarodowy Dzień Młodzieży 2019

12 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Święto ustanowione zostało przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1999 roku, tegoroczne edycja przebiega pod hasłem transformacji edukacji. Do obchodów Międzynarodowego Dnia Młodzieży 2019 przyłącza się również Komisja Europejska. Z tej okazji przypominamy też programy i inicjatywy Unii Europejskiej skierowane do jej młodych obywateli.
1 ... 4 5 6 7 8 ... 59