Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Aktualności

Podsumowanie sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego

Posłowie apelowali o więcej funduszy na działania klimatyczne, skrytykowali turecką operację militarną w Syrii i poparli ochronę pszczół podczas październikowej sesji plenarnej w Strasburgu.

Ogłoszono wyniki trzeciego naboru inicjatywy WiFi4EU

22 października Komisja Europejska opublikowała listę 1780 zwycięskich gmin europejskich III zaproszenia do składania wniosków WiFi4EU, które otrzymają bon o wartości 15 tysięcy euro na utworzenie punktów dostępu do sieci Wi-Fi w miejscach publicznych. Do naboru przeprowadzonego we wrześniu zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy” zgłosiło się ponad 11 tysięcy gmin ze wszystkich 30 uczestniczących państw. Bony przyznano także lubuskim gminom.

Pozytywne podsumowanie pilotażowego programu mobilności artystów i-Portunus

Komisja z powodzeniem przetestowała nowy program mający promować mobilność artystów i osób zawodowo związanych z kulturą. i-Portunus, będący projektem pilotażowym finansowanym ze środków unijnego programu „Kreatywna Europa”, jest efektem prac realizowanych w ramach Nowego europejskiego programu na rzecz kultury przyjętego w 2018 r.

Wygraj wyjazd na ceremonię rozdania Europejskich Nagród Filmowych w Berlinie!

Creative Europe Desk Polska zachęca wszystkich pasjonatów europejskiego kina do udziału w quizie z wiedzy filmowej, organizowanym przez Creative Europe MEDIA Desks wraz z Europejską Akademią Filmową, w którym nagrodą jest udział w prestiżowej ceremonii rozdania Europejskich Nagród Filmowych, 7 grudnia 2019 roku w Berlinie w Niemczech.

22 zobowiązania UE na rzecz czystych, zdrowych i bezpiecznych oceanów

UE podejmuje 22 nowe zobowiązania na rzecz czystych, zdrowych i bezpiecznych oceanów oraz inauguruje narzędzie kontroli postępów w realizacji zobowiązań dotyczących oceanów - „Ocean Tracker”.

Pierwsza szefowa Prokuratury Europejskiej zatwierdzona przez Parlament Europejski

Laura Codruţa Kövesi, kandydatka preferowana przez PE, zostanie pierwszą w historii szefową Prokuratury Europejskiej. Jej nominację formalnie zatwierdzili przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli oraz liderzy grup politycznych Parlamentu 16 października. Był to ostatni krok w procesie nominacji, więc Laura Kövesi ma objąć stanowisko w 2020 roku.

Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczyna działalność

Dzisiaj (16.10) Europejski Urząd ds. Pracy rozpoczyna swoją działalność, organizując ceremonię otwarcia oraz pierwsze posiedzenie zarządu. Dzieje się to dwa lata od momentu, gdy przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker zapowiedział utworzenie Urzędu w swoim orędziu o stanie Unii z 2017 r. wygłoszonym przed Parlamentem Europejskim.

30 lat Konwencji o prawach dziecka - konferencja Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski organizuje konferencję na wysokim szczeblu 20 listopada z okazji 30-tej rocznicy Konwencji o prawach dziecka Konferencja poświęcona będzie postępom jakie poczyniono w ciągu ostatnich trzech dekad i refleksjom nad wyzwaniami jakie zglobalizowany i cyfrowy świat stawia przed nowymi pokoleniami.
 

Lubuskie uczestniczy w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast 2019

W dniach 7- 10 października 2019 r. w Brukseli odbyła się kolejna edycja największego europejskiego wydarzenia na temat polityki regionalnej i miejskiej „Europejski Tydzień Regionów i Miast”. Organizatorami wydarzenia są Komisja Europejska - Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Europejski Komitet Regionów oraz europejskie regiony i miasta w tym Województwo Lubuskie, które współorganizowało jeden z oficjalnych warsztatów „Transformacja energetyczna w europejskich regionach i miastach”.

Konferencja Komisji Europejskiej odnośnie wzmacniania regionów przygranicznych poprzez lepszy transport

14 listopada 2019 r. w Brukseli odbędzie się konferencja „Boosting Cross-Border Regions through better transport” organizowana przez  Komisję Europejską: Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej we współpracy z Dyrekcją ds. Mobilności i Transportu. Celem wydarzenia jest zaprezentowanie wyników badania na temat brakujących transgranicznych połączeń kolejowych oraz dyskusja na temat wyzwań związanych z transgranicznymi usługami transportu publicznego.
1 ... 5 6 7 8 9 ... 63