Kalendarium informacji

Poszukiwania partnerów

Szukasz partnerów do projektów młodzieżowych z Erasmus+? Wypróbuj Otlas!

 • BRWL /
 • 14-11-2016
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Szukasz partnerów do projektów młodzieżowych z Erasmus+? Wypróbuj Otlas! Harmonogram zaproszeń do składania wniosków z programu Erasmus + na 2017 rok jest już znany, przewodnik programowy opublikowany, pozostaje przygotowanie własnych projektów i zaproszenie partnerów do współpracy lub dołączenie się do takowego przygotowanego przez grupy młodzieży lub organizacje np. w innym kraju. Jak znaleźć partnerów? Pomocnym narzędziem może być Otlas, narzędzie kojarzenia partnerów do projektów dotyczących młodzieży.
Otlas jest internetowym i bezpłatnym narzędziem, które umożliwia znalezienie partnerów do projektu lub znalezienie projektu, w którym organizacja lub grupa młodzieży go przygotowująca poszukuje partnerów. Następnie, gdy partnerstwo projektowe jest kompletne a proponowany projekt odpowiada założeniom i kryteriom programu Erasmus+, można ubiegać się o jego finansowanie z UE.
 
Otlas to narzędzie stworzone i udostępnione przez sieć SALTO wspierającą w latach 2007-2013 program „Młodzież w działaniu” a obecnie element Młodzież w programie „Erasmus+”.
 
Za pomocą wyszukiwarki Otlas osoby i organizacje zainteresowane współpracą projektową mogą, zgodnie ze swoimi wymaganiami, zidentyfikować projekty z krajów uczestniczących w programie Erasmus+ i nawiązać kontakt z ich twórcami wyrażając chęć wspólnego przygotowania wniosku i/lub realizacji projektu. Możliwe jest również zgłoszenie swojego pomysłu na projekt do bazy Otlas w przypadku poszukiwania partnerów do jego wspólnej realizacji lub po prostu zamieszczenie informacji o organizacji w bazie użytkowników wraz z opisem jej profilu oraz działań.
 
Przy poszukiwaniu projektu lub partnerów do projektu istnieje możliwość wyszukiwania projektów lub partnerów w oparciu o takie kryteria jak kraj umiejscowienia organizacji, rodzaj działania w ramach Erasmus+, któremu odpowiadać ma projekt (np. Wolontariat Europejski EVS, Wymiany młodzieży, Partnerstwa strategiczne itd.) czy tez obszar tematyczny (np. sztuka, sport, historia, przedsiębiorczość, niepełnosprawność, równość płci, prawa człowieka, europejskie społeczeństwo obywatelskie, … ).
 
Obecnie w bazie zarejestrowanych jest ok. 9,5 tysiąca organizacji i nieformalnych grup oraz ponad 5 tysięcy projektów.
 
Zapraszamy do zaznajomienia się i wykorzystania OTLAS do poszukiwania partnerów i projektów dotyczących młodzieży!
 

Więcej informacji:
 
O sieci SALTO: zobacz
O Otlas: zobacz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...