Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Młodzi Lubuszanie w Brukseli!

  • 13-12-2017
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Zakończyła się trzydniowa wizyta studyjna do Brukseli dla laureatów konkursów, w której brali udział także Lubuszanie. Przypomnijmy, wyjazd był nagrodą w konkursie wiedzy o Parlamencie Europejskim w ramach programu Młodzi On-Life, który jest inicjatywą marszałek Elżbiety Anny Polak. Młodzi Lubuszanie poznali tajniki pracy Parlamentu Europejskiego od kuchni.
Przypomnijmy, aby wygrać, należało opisać jak funkcjonuje Parlament Europejski? Czym zajmują się polscy europosłowie Grupy EPP? Jaki wpływ na Ciebie mają decyzje Parlamentu Europejskiego? Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodych Lubuszan. Autorami zwycięskich prac byli Kornela Pietrzak i Konrad Czapczyński. To oni wzięli udział w wizycie studyjnej do Brukseli. Podczas wyjazdu odwiedzili siedzibę Parlamentu Europejskiego, dowiedzieli się, na czym polega praca europosła. Kilka dni spędzonych w Belgii było ciekawym doświadczeniem w ich życiu i pomogło im w zdobyciu wiedzy na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego.

Przyznano także cztery wyróżnienia w konkursie, otrzymali je: Jakub Żaba, Wiktoria Bilińska, Julia Sierpień oraz Adrian Grochowski.

Organizatorami konkursu byli: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego oraz Biuro Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Dariusza Rosatiego w Gorzowie Wielkopolskim. Konkurs był skierowany do osób w wieku 16-30 lat z terenu województwa lubuskiego.

- W 2014 r. Polacy postanowili razem z europejskimi regionami, wspólnie zadbać o lepszą przyszłość. Dzisiaj jesteśmy świadkami prawdziwego cywilizacyjnego skoku, autostrady, S3, Parki Naukowo-Technologiczne. Unijne pieniądze pozwoliły nadrobić wiele infrastrukturalnych zaległości oraz rozwinąć społeczeństwo obywatelskie - przypomina marszałek Elżbieta Anna Polak.

W wizycie studyjnej wzięli udział także laureaci konkursów wiedzy o Unii Europejskiej ze Skwierzyny oraz z terenu Pomorza Zachodniego.
 
 
 
Autorka testu: Katarzyna Kozińska; Źródło: www.lubuskie.pl
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389