Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Projekt Road Trip: wyrusz w miesięczną podróż po Europie!

  • 22-01-2018
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Uwaga młodzi Lubuszanie! Ruszyła rekrutacja do nowego projektu Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej Komisji Europejskiej: „Road Trip”. 8 osób w wieku od 18-30 lat przez miesiąc będzie przemierzać czterema szlakami przez cały kontynent, odwiedzając miejsca i ludzi oraz poznając lokalny klimat i projekty, które zmieniają życie Europejczyków na lepsze. Nie czekaj, nabór uczestników jest otwarty do 11 lutego!
Projekt “Road Trip” odbędzie się w okresie wiosenno-letnim tego roku. Cztery duety przemierzą Europę minibusem czterem szlakami: od krajów bałtyckich do miejsc najbardziej wysuniętych na zachód Europy; wzdłuż Dunaju; poprzez kraje śródziemnomorskie oraz wzdłuż Atlantyku. Będą  zdawać na bieżąco wideo relację z podróży oraz dzielić się ze swoimi rówieśnikami – milenialsami - wrażeniami z podróży.

Podczas Road Trip uczestnicy będą odwiedzać miejsca, spotykać ludzi i poznawać europejskie projekty, które zmieniają na lepsze codzienne życie lokalnych społeczności. Po zakończeniu podróży wyjątkowe doświadczenia i wrażenia uczestników umieszczone zostaną w filmie podsumowującym europejską przygodę oraz w przewodniku po europejskich szlakach, wykraczających poza zwyczajowe atrakcje turystyczne.

Do udziału w podróży przez Unię Europejską mogą zgłaszać się młodzi Europejczycy oraz rezydenci w UE w wieku od 18 do 30 lat włącznie. Kandydaci muszą być zdolni do interakcji i posługiwania się językiem angielskim (co najmniej w bazowym stopniu), posiadać ważny przynamniej do grudnia 2018 roku paszport oraz być dostępni do realizacji miesięcznej podróży w następujących terminach:
  • połowa kwietnia 2018  - połowa maja 2018
  • połowa maja 2018 – połowa czerwca 2018
  • koniec czerwca 2018 – koniec lipca 2018
  • koniec lipca 2018 – koniec sierpnia 2018
Koszty podróży pokrywa Komisja Europejska, każdemu duetowi uczestników będzie towarzyszyć osoba odpowiedzialna za logistykę i bezpieczeństwo oraz operator kamery.
 
Aby wziąć udział w projekcie należy przedstawić swoją kandydaturę do 11 lutego 2018 roku, rejestrując się poprzez formularz oraz nagrywając 60. sekundowe wideo opowiadając o sobie, motywacji do uczestnictwa w projekcie oraz dlaczego organizatorzy powinni wybrać właśnie Ciebie!
 
Więcej szczegółowych informacji wraz z regulaminem naboru na stronie projektu: https://roadtriproject.eu/  
 
 
 
Źródło:na podstawie informacji Komisji Europejskiej, DG REGIO https://roadtriproject.eu
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389