Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Projekt Road Trip: pierwszy duet na trasie śródziemnomorskiej już w drodze

 • BRWL /
 • 17-04-2018
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Projekt Road Trip: pierwszy duet na trasie śródziemnomorskiej już w drodze Podróż odbywa się na czterech trasach obejmujących wybrzeża Morza Śródziemnego, Bałtyku i Atlantyku oraz linię Dunaju. Pary młodych podróżników spędzą miesiąc w podróży, przyglądając się projektom współfinansowanym przez UE oraz obszarom kulturowym i środowiskowym. Swoimi doświadczeniami podzielą się za pośrednictwem mediów społecznościowych.
W sobotę z Akropolu w Atenach wyjechał van z pierwszą parą odkrywców. Na pokładzie zespół śródziemnomorski, czyli Louis — pracownik socjalny i raper z Belgii oraz Luisa — niemiecka pedagog. Przemierzą trasę z Grecji do Francji, a ich pierwsze posty i pierwszy jednominutowy filmik można już znaleźć na stronie internetowej projektu.

Na swojej drodze podróżnicy spotkają się z lokalnymi influencerami, którzy wprowadzą ich w kulturę danego regionu. Spotkają się też z ważnymi osobistościami, wezmą udział w wolontariatach i z pewnością wzbogacą swoje doświadczenia o inne spontaniczne spotkania. Głównymi kanałami komunikacji będą Facebook, Instagram i Youtube.

Ósemka podróżników została wyłoniona spośród ponad 2000 kandydatów w drodze przesłuchań, które odbyły się na początku roku.

12 maja pierwsza drużyna dotrze do swojego ostatniego przystanku — jaskiń w Lascaux we Francji. Tydzień później zespół atlantycki wyjedzie z portugalskiej miejscowości Cabo da Roca. Yldau z Amsterdamu i Fabian, Ekwadorczyk mieszkający w Wilnie, będą poznawać klify i plaże Atlantyku, a w połowie czerwca dotrą do Rotterdamu.

Następnie Susann z Estonii i Kenneth z Irlandii wsiądą do vana, by ruszyć w podróż wzdłuż Dunaju, na trasie wiodącej z Niemiec do Rumunii. Pod koniec lipca Hiszpanka Luna i Grek Achilles pojadą wybrzeżem Bałtyku z Rovaniemi w Finlandii do Berlina, gdzie projekt zakończy się 25 sierpnia.

Doświadczeni operatorzy towarzyszący podróżnym nagrają podróż i stworzą film dokumentujący całą przygodę. Kolejnym owocem projektu będzie opracowanie alternatywnego przewodnika dla młodych podróżników.

Wszyscy uczestnicy oraz regionalni blogerzy spotkająsię w październiku na finałowym wydarzeniu, które odbędzie się w Brukseli w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Do tego czasu przygodę młodych podróżników można śledzić online. Gotowi do drogi?

Śledź projekt Road Trip na FacebookuInstagramie  – Youtube
 
Więcej informacji:

Strona internetowa projektu Road Trip: zobacz
 
 
Źródło: Komisja Europejska, DG REGIO www.ec.europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...