Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Projekt Road Trip: pierwszy duet na trasie śródziemnomorskiej już w drodze

  • 17-04-2018
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Podróż odbywa się na czterech trasach obejmujących wybrzeża Morza Śródziemnego, Bałtyku i Atlantyku oraz linię Dunaju. Pary młodych podróżników spędzą miesiąc w podróży, przyglądając się projektom współfinansowanym przez UE oraz obszarom kulturowym i środowiskowym. Swoimi doświadczeniami podzielą się za pośrednictwem mediów społecznościowych.
W sobotę z Akropolu w Atenach wyjechał van z pierwszą parą odkrywców. Na pokładzie zespół śródziemnomorski, czyli Louis — pracownik socjalny i raper z Belgii oraz Luisa — niemiecka pedagog. Przemierzą trasę z Grecji do Francji, a ich pierwsze posty i pierwszy jednominutowy filmik można już znaleźć na stronie internetowej projektu.

Na swojej drodze podróżnicy spotkają się z lokalnymi influencerami, którzy wprowadzą ich w kulturę danego regionu. Spotkają się też z ważnymi osobistościami, wezmą udział w wolontariatach i z pewnością wzbogacą swoje doświadczenia o inne spontaniczne spotkania. Głównymi kanałami komunikacji będą Facebook, Instagram i Youtube.

Ósemka podróżników została wyłoniona spośród ponad 2000 kandydatów w drodze przesłuchań, które odbyły się na początku roku.

12 maja pierwsza drużyna dotrze do swojego ostatniego przystanku — jaskiń w Lascaux we Francji. Tydzień później zespół atlantycki wyjedzie z portugalskiej miejscowości Cabo da Roca. Yldau z Amsterdamu i Fabian, Ekwadorczyk mieszkający w Wilnie, będą poznawać klify i plaże Atlantyku, a w połowie czerwca dotrą do Rotterdamu.

Następnie Susann z Estonii i Kenneth z Irlandii wsiądą do vana, by ruszyć w podróż wzdłuż Dunaju, na trasie wiodącej z Niemiec do Rumunii. Pod koniec lipca Hiszpanka Luna i Grek Achilles pojadą wybrzeżem Bałtyku z Rovaniemi w Finlandii do Berlina, gdzie projekt zakończy się 25 sierpnia.

Doświadczeni operatorzy towarzyszący podróżnym nagrają podróż i stworzą film dokumentujący całą przygodę. Kolejnym owocem projektu będzie opracowanie alternatywnego przewodnika dla młodych podróżników.

Wszyscy uczestnicy oraz regionalni blogerzy spotkająsię w październiku na finałowym wydarzeniu, które odbędzie się w Brukseli w ramach Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Do tego czasu przygodę młodych podróżników można śledzić online. Gotowi do drogi?

Śledź projekt Road Trip na FacebookuInstagramie  – Youtube
 
Więcej informacji:

Strona internetowa projektu Road Trip: zobacz
 
 
Źródło: Komisja Europejska, DG REGIO www.ec.europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389