Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Konkursy fotograficzny oraz blogowy w ramach kampanii UE w moim regionie

 • BRWL /
 • 10-05-2018
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Konkursy fotograficzny oraz blogowy w ramach kampanii UE w moim regionie Kampania „UE w moim regionie” stanowi dla obywateli idealną okazję do tego, by dowiedzieć się osobiście, w jaki sposób środki finansowe z unijnego budżetu poprawiają ich jakość życia, a następnie podzielić się swoimi obserwacjami z innymi. Do 31 sierpnia można wziąć udział w konkursie fotograficznym oraz blogowym.
Do końca maja zainteresowani obywatele będą mieć możliwość zapoznania się z setkami projektów współfinansowanych przez Unię w 27 krajach UE. Niektórzy mogą być pozytywnie zaskoczeni tym, że projekty unijne są realizowane tuż za rogiem.

Co więcej, inicjatywa „UE w moim regionie” zachęca obywateli do bezpośredniego uczestnictwa w upowszechnianiu informacji o Unii oraz rezultatach unijnych inwestycji na szczeblu lokalnym. Konkurs fotograficzny, konkurs na blog oraz quiz dotyczący europejskich regionów są organizowane właśnie po to, by obywatele mogli dzielić się swoimi doświadczeniami i osobistymi historiami związanymi z projektami finansowanymi z unijnych środków. Na uczestników czekają ciekawe nagrody.

Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu komentuje: Podczas Dni Otwartych Projektów Unijnych beneficjenci funduszy UE — we współpracy z ponad 250 organami regionalnymi i krajowymi — przyjmą tysiące obywateli w miejscach realizacji swoich projektów lub na specjalnych wydarzeniach. Interaktywna mapa umożliwia zainteresowanym osobom znalezienie projektów z kampanii zlokalizowanych w ich pobliżu.

Konkurs fotograficzny (23 kwietnia – 31 sierpnia) ma na celu zwrócenie uwagi na kluczowe inwestycje poczynione w europejskich regionach dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać dwa zdjęcia wybranego projektu współfinansowanego ze środków UE: pierwsza fotografia ma przedstawiać projekt (artystyczna, kreatywna interpretacja), a druga zbliżenie na tabliczkę lub billboard z informacją na temat finansowania oraz unijną flagą. Z 30 najlepszych prac powstanie mobilna wystawa fotograficzna, która będzie pokazywana w całej Europie.

Kolejnym punktem kampanii jest konkurs na blog, w ramach którego do 31 sierpnia można nadsyłać teksty dotyczące projektów współfinansowanych przez UE. Mogą być napisane w dowolnym oficjalnym języku UE. Troje laureatów tego konkursu zostanie zaproszonych do udziału w trzytygodniowym, dostosowanym do indywidualnych potrzeb, pełnym programie szkoleń z zakresu komunikacji w UE.

Komisja Europejska zachęca też obywateli do wzięcia udziału w „Quizie”, który sprawdzi wiedzę na temat unijnych regionów i ich kultury. Co dwa tygodnie będzie wybierać zwycięzcę, który w nagrodę otrzyma kosz z europejskimi smakołykami.
 
Więcej informacji:

Kampania Europa w moim regionie (Europe in my region): zobacz
Konkurs fotograficzny: zobacz oraz regulamin: zobacz
Konkurs na blog: zobacz
Quiz (Kartkówka): zobacz
 
 
Źródło: Komisja Europejska, www.ec.europa.eu

 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...