Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Bezpłatny kurs on-line podnoszący kompetencje cyfrowe pracowników muzeów

 • BRWL /
 • 07-08-2018
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Bezpłatny kurs on-line podnoszący kompetencje cyfrowe pracowników muzeów Projekt Mu.SA – Museum Sector Alliance zaprasza pracowników muzeów do udziału w bezpłatnym otwartym masowym kursie on-line MOOC "Essential Digital Skills for Museum Professionals" oferującym możliwość uczenia się i rozwoju kluczowych umiejętności cyfrowych osobom zajmującym się zawodowo muzealnictwem. Zapisy trwają do 30 września br.
Kurs został stworzony przez Museum Sector Alliance, projekt współfinansowany z unijnego programu Erasmus+ z myślą o społeczności muzeum, zarówno osoby pracujące w muzeach jak i studentach, wolontariuszach czy osobach bezrobotnych, które chciałyby rozwijać swoją karierę zawodową w tej dziedzinie. Celem kursu jest podnoszenie kompetencji cyfrowych uczestników oraz zastosowanie nabytych umiejętności w codziennej pracy w muzeum.

Kurs będzie prowadzony on-line od października br. przez 8 tygodni w języku angielskim i wymaga ok. 10 godzinnego zaangażowania na tydzień. Kurs uczestnicy realizują w swoim tempie bez z góry określonego grafiku godzin.

Jednocześnie ukończenie i zaliczenie kursu pozwali na rozpoczęcie kolejnego trwającego sześć miesięcy kursu specjalizacyjnego. Wybrana grupa osób, która ukończy oba szkolenia otrzyma możliwość odbycia stażu w jednym z europejskich muzeów.

Kurs jest bezpłatny i otwartych dla wszystkich zainteresowanych, ale wymaga rejestracji. Zgłoszenia do udziału w MOOC można dokonywać do 30 września br. oraz link do rejestracji: zobacz.
 
Więcej informacji o Mu.SA i kursie zobacz  
 
 
 
Partnerami projektu Mu.SA współfinansowanego z unijnego programu Erasmus+ są Hellenic Open University (HOU) – DAISSy group, Grecja (Koordynator projektu); Melting Pro Learning (MeP), Włochy;  ICOM, Portugal; Link Campus University, Włochy; National Organization for the Certification of Qualifications and Vocational Guidance (EOPPEP), Grecja; Symbola – Foundation for Italian Qualities, Włochy; University of Porto (U.PORTO), Portugalia; Institute of Vocational Training AKMI (AKMI), Grecja;  Istituto Beni Culturali; ICOM, Grecja; Culture Action Europe (CAE), Belgia; Mapa das Ideias (MAPAS), Portugalia.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Kolejna możliwość... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...