Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Uwaga młodzi Lubuszanie! Ruszył nabór uczestników Road Trip Project 2019

  • 08-07-2019
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Komisja Europejska zaprasza młodych Europejczyków do przesyłania zgłoszeń do udziału w Road Trip Project, podczas którego dwie czteroosobowe grupy wyjadą busem na wyprawę po Europie i poza nią, w celu poznawania nowych kultur, religii i ludzi, ale także samych siebie. Podczas podroży uczestnicy będą dokumentować swoje przeżycia, a przygotowane przez nich relacje z każdego dnia będzie można śledzić w mediach społecznościowych. Nabór uczestników prowadzony jest do 24 lipca br.

„Road Trip Project” jest inicjatywą Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej (DG REGIO), w której 8 osób w wieku od 18-30 lat przez miesiąc będzie przemierzać dwoma szlakami przez Europę. Celem projektu jest poznawanie kultur i ludzi z innych rejonów kontynentu. Obie podróże rozpoczną się z końca sierpnia i potrwają do końca września 2019. Językiem roboczym projektu jest język angielski.
 
Do 24 lipca br. młodzi ludzie w wieku 18- 30 lat mogą zgłaszać się do udziału w Road Trip Project rejestrując się on-line na stronie projektu. Jednym z etapów rejestracji jest przedstawienie siebie i swoich pasji - także poprzez krótkie wideo oraz media społecznościowe - dlatego sugerujemy, aby nie zostawiać procesu rejestracji na ostatnia chwilę. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Komisji Europejskiej poświęconej Road Trip.
 
Jako inspiracja dla potencjalnych zainteresowanych może posłużyć ubiegłoroczna relacja z czterech podróży zrealizowana przez 8 młodych Europejczyków w pierwszej edycji Road Trip Project.
 
 
Więcej informacji:
 
Strona Projektu: zobacz
Facebook: zobacz
Instagram: zobacz
YouTube: zobacz
Strona Organizatora Road Trip - Komisja Europejska, DG REGIO: zobacz
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389