Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Ruszył kolejny nabór na płatne staże w Komisji Europejskiej!

  • 22-07-2019
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Wszyscy Lubuszanie zainteresowani odbyciem pięciomiesięcznego, płatnego stażu w Komisji Europejskiej - "Blue Book Traineeship", który rozpocznie się 1 marca 2020 roku mogą zgłosić swoją kandydaturę on-line do 30 sierpnia br. do godziny 12:00.
 
Korzyści z realizacji stażu w instytucji to przede wszystkim możliwość zwiększenia swojej wiedzy na temat UE poprzez wgląd w procesy i polityki nad którym pracuje Komisja i możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia poprzez udział w codziennych pracach KE. Staże są też okazją do zastosowania zdobytej akademickiej wiedzy teoretycznej w praktyce oraz pracy w międzynarodowym środowisku.

Stażyści pracują w różnych Dyrekcjach, Służbach oraz Agencjach Komisji Europejskiej w większości przypadków w Brukseli, ale staże mogą odbywać się również w Luksemburgu jak i w państwach członkowskich UE np. w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w danym kraju. Tematyka stażu zależy od zadań Dyrekcji, Służby czy Agencji, w której odbywa się staż.

O staże mogą ubiegać się wszyscy obywatele UE bez względu na wiek, Komisja udostępnia też określoną pulę staży osobom z krajów trzecich, nie posiadających obywatelstwa UE.

Kwalifikujący się kandydaci muszą mieć ukończone studia wyższe (co najmniej 3-letnie), wykazywać się bardzo dobrą znajomością dwóch oficjalnych języków UE na poziomie C, w tym jednym z nich musi być język angielski, niemiecki lub francuski. O „Blue Book Traineeship”nie mogą ubiegać się jednak osoby, które pracowały lub odbywały już wcześniej staż w Instytucjach UE, w okresie dłuższym niż 6 tygodni.

Czas trwania stażu to 5 miesięcy, stypendium stażowe to kwota ok. 1200 euro miesięcznie.

W ramach niniejszego naboru otwartego do 30. sierpnia 2019 r. do godz. 12:00 zakwalifikowane zostaną osoby, które rozpoczną staże 1 marca 2020 roku.
 
 
Więcej informacji:

Staże w Komisji Europejskiej (EN): zobacz 
FAQ (EN): zobacz
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389