Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Projekt yBBregions: III edycja Europejskiego Wolontariatu EVS w Lubuskim Biurze Regionalnym

 • BRWL /
 • 09-09-2015
 • drukuj
 • poleć
 • PDF
Ilustracja do informacji: Projekt yBBregions: III edycja Europejskiego Wolontariatu EVS w Lubuskim Biurze Regionalnym 1 września czterech młodych mieszkańców Województwa Lubuskiego, Kraju Preszowskiego, Dubrownika-Neretwy oraz Abruzji rozpoczęło trzymiesięczny wolontariat w biurach regionalnych swoich regionów przy instytucjach UE w Brukseli. EVS jest jednym z działań projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based” realizowanego przez Województwo Lubuskie z programu UE „Młodzież w działaniu”.
Klara, Marina, Mattia i Grzegorz rozpoczęli swoją przygodę z Europejskim Wolontariatem 1 września serią spotkań wprowadzających do programu „Młodzież w działaniu”, Wolontariatu Europejskiego oraz samego projektu yBBregions a także zadań europejskich biur regionalnych w Brukseli. Wolontariusze poznali również historię powstania oraz rozszerzeń Unii Europejskiej odwiedzając interaktywne centrum informacyjne przy Parlamencie Europejskim – Parlamentarium. Teraz przez trzy miesiące młodzi ludzie będą aktywnie uczestniczyć w pracach biur regionalnych partnerów projektu oraz śledzić „od kuchni” prace instytucji Unii Europejskiej, zapoznając się z politykami, programami i inicjatywami realizowanymi na szczeblu UE.
 
Jest to już III z kolei edycja wolontariatu europejskiego EVS realizowana w ramach projektu „yBBregions”. Kolejnym działaniem realizowanym zgodnie z harmonogramem projektu będzie dwutygodniowa Międzynarodowa Wymiana Młodzieży (TYE) w Brukseli , która odbędzie się w drugiej połowie listopada 2015 roku. Wymiana jest spotkaniem 16 młodych ludzi w wieku 18-24 lat z czterech regionów projektu: Lubuskiego, Abruzji, Kraju Preszowskiego i Dubrownika-Neretwy.
 
 W najbliższych dniach uruchomiona zostanie rekrutacja do udziału w TYE, wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszamy do odwiedzenia strony projektu yBBregions. Zachęcamy również do śledzenia profilu projektu w serwisie społecznościowym Facebook.
 
 
Projekt „yBBregions – Youth and Brussels based” jest współfinansowany ze środków wspólnotowego programu “Mlodzież w działaniu” na lata 2007-2013.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

 • Baner: baner-logotyp-01
 • Baner: baner-logotyp-02
 • Baner: baner-logotyp-05
 • Baner: baner-logotyp-06
 • Baner: baner-logotyp-08
 • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...