Kalendarium informacji

Młodzież > Młodzi On-Life

Młodzi Lubuszanie odkrywają Brukselę!

  • 18-11-2015
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Ilustracja do informacji: Młodzi Lubuszanie odkrywają Brukselę! Od 16 do 29 listopada szesnastoosobowa grupa młodych ludzi z Województwa Lubuskiego, słowackiego Kraju Preszowskiego, włoskiej Abruzji oraz chorwackiego Dubrownika-Neretwy bierze udział w trzeciej już edycji międzynarodowej wymiany młodzieży TYE, realizowanej w ramach projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based Regions” z programu UE „Młodzież w działaniu”.
Anna, Jakub, Michał, Krzysztof, Francesca, Benedetta, Giuseppe, Giovanni, Slavomír, Tomáš, Monika, Katarina, Nevena, Josip i Bartol to uczestnicy trzeciej edycji wymiany młodzieży TYE Winter 2.
 
W ciągu najbliższych dwóch tygodni młodzi ludzie będą zdobywać informacje o Unii Europejskiej, jej roli, funkcjonowaniu, politykach i inicjatywach. Dwutygodniowy pobyt w Brukseli jest okazją do wielu wizyt i spotkań z przedstawicielami instytucji UE m.in. Komisji, Rady, Parlamentu, Komitetu Regionów, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego, Stałych Przedstawicielstw przy UE a także europejskich organizacji działających przy UE np. Europejskiego Forum Młodzieży  czy też przedstawicieli europejskich mediów.
 
Wymiana jest też doskonałą okazją do wzajemnego poznawania się, zapoznania się ze zwyczajami i  kulturą Chorwacji, Słowacji, Włoch i Polski a ze względu na fakt, iż wymiana odbywa się w Belgii– uczestnicy będą mieli również okazję zwiedzić Brukselę, Brugię i Gandawę.
Zdjęcia z poszczególnych działań i dni wymiany młodzieży TYE Winter 2015 są dostępne na profilu projektu na Facebooku.
 
Kolejna – IV edycja wymiany młodzieży TYE w Brukseli odbędzie się w kwietniu 2016 roku, rekrutacja zostanie przeprowadzona na przełomie lutego/marca 2016 r. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat projektu na stronie UMWL oraz na stronie yBBregons, gdzie już teraz można zarejestrować się i współtworzyć społeczność „yBBregions”.

 
Projekt „yBBregions – Youth and Brussels Based regions” jest współfinansowany ze środków wspólnotowego programu Młodzież w działaniu na lata 2007-2013.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
Wyraź swoją opinię na... Otwarta rejestracja na... 15 lat członkostwa... Kolejna możliwość... Komisja przedstawiła...

Wyraź swoją opinię na temat przyszłych celów...

Otwarta rejestracja na Europejskie Dni Badań i...

15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej:...

Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w...

Komisja przedstawiła propozycję budżetu UE na...