Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Kolejni wolonariusze EVS w ramach projektu yBBregions już w Brukseli!

  • 10-02-2016
  • Autor: BRWL
  • drukuj
Czwarta edycja europejskiego wolontariatu EVS w biurach regionalnych realizujących projekt yBBregions – Youth and Brussels Based w Brukseli rozpoczęta. Przez najbliższe trzy miesiące Karolina z Województwa Lubuskiego, Katarina z Kraju Preszowskiego oraz Antonella i Irene z Abruzji będą obserwować  instytucje europejskie i wspierać działania biur swoich regionów w Brukseli.
Od 8 lutego do 8 maja 2016 roku trzymiesięczny wolontariat europejski odbywają 4 osoby z europejskich regionów realizujących projekt „yBBregions – Youth and Brussels Based” współfinansowany z programu wspólnotowego „Młodzież w działaniu” na lata 2007-2013. Karolina, Katarina, Irene i Antonella są uczestniczkami IV i ostatniej już edycji EVS.
 
Swój wolontariat Panie rozpoczęły serią spotkań wprowadzających do programu „Młodzież w działaniu”, Wolontariatu Europejskiego oraz samego projektu yBBregions a także zadań europejskich biur regionalnych w Brukseli.  Wolontariuszki odwiedziły również centrum informacyjne przy Parlamencie Europejskim – Parlamentarium, które oferuje w przystępny i interaktywny sposób poznania historii powstania oraz rozszerzeń Unii Europejskiej a także funkcjonowania Parlamentu Europejskiego. W dniach 10 i 11 lutego wezmą udział w roli obserwatorek w sesji plenarnej Komitetu Regionów, podczas której w dyskusji z przedstawicielami władz lokalnych i regionalnych uczestniczyć będą Przewodniczący Rady UE – Donald Tusk oraz Komisarze UE: ds. polityki regionalnej Corina Cretu oraz ds. edukacji, kultury, młodzieży i sportu Tibor Navracsics.
 

Projekt „yBBregions – Youth and Brussels based” jest współfinansowany ze środków wspólnotowego programu “Mlodzież w działaniu” na lata 2007-2013.

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389