Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

To już ostatni dzwonek! Nabór na staż w Parlamencie Europejskim tylko do 30 listopada!

Chcesz zobaczyć, jak na co dzień funkcjonuje Parlament Europejski? Zaaplikuj na staż, by zdobyć praktyczne doświadczenie w międzynarodowej, wielojęzycznej instytucji!

Inicjatywa DiscoverEU: 20 tys. biletów na podróż po Europie dla osiemnastolatków

7 listopada rozpoczęła się kolejna runda konkursu DiscoverEU zorganizowanego przez Komisję Europejską. Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość podróżowania po Europie i poznawania jej dziedzictwa kulturowego, a jednocześnie zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Do 28 listopada 2019 r. (do godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego) każdy osiemnastoletni obywatel UE może zgłosić się do udziału w konkursie.

Zawalcz o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2020!

Masz 16-30 lat i pracujesz nad projektem o wymiarze europejskim? Weź udział w konkursie o Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2020 i zdobądź fundusze na rozwój swojej inicjatywy.

Europejska Stolica Młodzieży 2023 - nabór otwarty do 12 stycznia!

Europejska Stolica Młodzieży to tytuł przyznany przez Europejskie Forum Młodzieży, którego celem jest wzmocnienie pozycji młodych ludzi, zwiększenie ich uczestnictwa i wzmocnienie tożsamości europejskiej. Nabór wniosków zainteresowanych gmin trwa do 12 stycznia 2020 r.

Wygraj wyjazd na ceremonię rozdania Europejskich Nagród Filmowych w Berlinie!

Creative Europe Desk Polska zachęca wszystkich pasjonatów europejskiego kina do udziału w quizie z wiedzy filmowej, organizowanym przez Creative Europe MEDIA Desks wraz z Europejską Akademią Filmową, w którym nagrodą jest udział w prestiżowej ceremonii rozdania Europejskich Nagród Filmowych, 7 grudnia 2019 roku w Berlinie w Niemczech.

30 lat Konwencji o prawach dziecka - konferencja Parlamentu Europejskiego

Parlament Europejski organizuje konferencję na wysokim szczeblu 20 listopada z okazji 30-tej rocznicy Konwencji o prawach dziecka Konferencja poświęcona będzie postępom jakie poczyniono w ciągu ostatnich trzech dekad i refleksjom nad wyzwaniami jakie zglobalizowany i cyfrowy świat stawia przed nowymi pokoleniami.
 

Dystrybucja mleka, owoców i warzyw w szkołach dzięki programowi UE

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego wznowiony zostanie unijny program dystrybucji owoców, warzyw i mleka wśród uczniów w państwach UE uczestniczących w nim w roku szkolnym 2019–2020.

Staż w Radzie UE? Zgłoś się do 30 września!

Co roku około stu osób odbywa płatne pięciomiesięczne praktyki w Sekretariacie Generalnym Rady UE, dzięki czemu mogą zyskać z "pierwszej ręki" wiedzę o unijnych procesach i politykach, nad którymi pracują wspólnotowe instytucje. Staże w Radzie to także możliwość pracy w międzynarodowym, wieloetnicznym i wielojęzykowym środowisku a także szansa na sprawdzenie swojej wiedzy akademickiej w praktyce. Do  30 września trwa nabór kandydatur na staże rozpoczynające się w lutym 2020 r.

Ruszyła rejestracja szkół średnich do konkursu Juvenes Translatores

Komisja Europejska ogłosiła dzisiaj 13. edycję dorocznego konkursu Juvenes Translatores dla uczniów szkół średnich z całej Europy. Od 2 września szkoły ze wszystkich państw członkowskich UE będą mogły zarejestrować się online, aby zgłoszeni przez nie uczniowie mogli konkurować z rówieśnikami z całej Europy. W tym roku nastoletni uczestnicy będą musieli przetłumaczyć tekst na temat tego, co młodzi ludzie mogą zrobić, aby pomóc w kształtowaniu przyszłości Europy.

Staże w Europejskim Komitecie Regionów: nabór trwa do 30 września

Europejski Komitet Regionów prowadzi nabór na pięciomiesięczne płatne staże dla absolwentów uczelni wyższych operujących co najmniej jednym oficjalnym językiem UE oraz językiem angielskim lub francuskim. Obecnie prowadzony nabór dotyczy staży, które będą realizowane od 16 lutego 2020 do 15 lipca 2020.
1 2 3 4 5 6 ... 14

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389