Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Juvenes Translatores: ruszyła tegoroczna edycja konkursu dla młodych tłumaczy

Komisja Europejska ogłosiła rozpoczęcie tegorocznej edycji konkursu tłumaczeniowego Juvenes Translatores adresowanego do uczniów szkół średnich z całej Europy. 2 września od godziny 12:00 w południe szkoły ze wszystkich państw członkowskich UE mogą zarejestrować się online, aby zgłoszeni przez nie uczniowie mogli konkurować z rówieśnikami z całej Europy. W tym roku uczestniczące nastolatki będą musiały przetłumaczyć tekst pt. „Przebrnąć przez trudny czas – razem jesteśmy silniejsi”.

Nabór wniosków Parlamentu Europejskiego odnośnie zwiększania świadomości obywateli na temat roli i wartości demokratycznych UE

Parlament Europejski do 30 września prowadzi nabór wniosków na działania komunikacyjne mające na celu zwiększania świadomości obywateli na temat roli i wartości demokratycznych UE poprzez promowanie zaangażowania obywateli UE za pośrednictwem trzech różnych kanałów: zaangażowania społeczeństwa obywatelskiego, zaangażowania społeczności i zaangażowania młodzieży. Nabór skierowany jest przede wszystkim do organizacji non-profit np. NGO, organizacji młodzieżowych.

Chat na żywo z Komisarz Gabriel o nowym Planie działania w dziedzinie edukacji cyfrowej

We wtorek, 14 lipca o godz. 15:00, Komisja Europejska zaprasza do udziału w chacie na żywo z Mariyą Gabriel, Komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży na temat nowego Planu działania w dziedzinie edukacji cyfrowej - wyciągania wniosków z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa oraz spojrzenia na przyszłość.
 

Młodzież i Europejska Współpraca Terytorialna: zabierz głos!

Komisja Europejska oraz Program Interact zapraszają młodych Europejczyków oraz osoby pracujące i działające w organizacjach młodzieżowych zainteresowane zaangażowaniem w Europejską Współpracę Terytorialną -INTERREG  do udziału w wirtualnym dialogu o roli młodych w Europejskiej Współpracy Terytorialnej. Debata odbędzie się 23 czerwca w godzinach 9:30-12:00.

Europejskie Spotkanie Młodzieży 2020: głos młodzieży w kształtowaniu polityk UE

Europejskie Spotkanie Młodzieży Online ma na celu zainicjowanie debaty o roli UE w kryzysie COVID-19 pomiędzy młodzieżą a decydentami politycznymi, ekspertami i opiniotwórcami. Inicjator i organizator EYE - Parlament Europejski - zaprasza do śledzenia wydarzeń ostatniego tygodnia EYE on-line.

Mind the digital gap: e-rozwiązania dostępne dla wszystkich

W kontekście kryzysu koronawirusa, projekt [Y]FACTOR – poprzez wydarzenie "Mind the digital gap" będzie podkreślać zaangażowanie podmiotów regionalnych i lokalnych w cyfrową transformację w celu zapewnienia kontynuacji usług w europejskich regionach. 11 i 12 czerwca Europejski Komitet Regionów organizuje dwudniowe wydarzenie w formie serii webinariów i interaktywnych warsztatów.

Uwaga młodzi dziennikarze: ruszył nabór Youth4Regions!

Youth4Regions to program pomagający studentom dziennikarstwa i młodym dziennikarzom odkryć, co UE robi w ich regionie. Komisja Europejska uruchomiła właśnie kolejny nabór, zgłoszenia można przesyłać on-line do 13 lipca br.

Nabór KR kolejnej edycji "Young elected politicians" przedłużony do 31 maja!

W związku z pandemią koronawirusa Europejski Komitet Regionów podjął decyzję o przedłużeniu terminu naboru wniosków do udziału w naborze "Young elected politicians" dla młodych polityków w wieku do 40 lat sprawujących mandat na szczeblu lokalnym lub regionalnym. O udział można ubiegać się do 31 maja br. Ponadto,  działania przewidziane w naborze zostały przesunięte na czas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2020, który planowany jest na 12-15 października br. w Brukseli.

Kolejna edycja konkursu #EUFilmContest

Creative Europe Desk Polska informuje o rozpoczęciu się kolejnej edycji konkursu #euFilmContest dla wszystkich młodych miłośników filmów i seriali europejskich! Jak co roku, do wygrania jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes! Udział w konkursie można wziąć do 26 marca 2020.

Erasmus+ i programy, które go poprzedziły: doświadczenie, które odmieniło życie 10 milionów młodych Europejczyków!

Opublikowane 28 stycznia roczne sprawozdanie dotyczące programu Erasmus+ w 2018 r. pokazuje, że w ciągu ostatnich trzydziestu lat uczestniczyło w nim ponad 10 mln osób. Dla wielu z nich okazało się to doświadczeniem, które wywarło ogromny wpływ na ich dalsze życie.
1 2 3 4 5 6 ... 16

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389