Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Nabór KR kolejnej edycji "Young elected politicians" przedłużony do 31 maja!

W związku z pandemią koronawirusa Europejski Komitet Regionów podjął decyzję o przedłużeniu terminu naboru wniosków do udziału w naborze "Young elected politicians" dla młodych polityków w wieku do 40 lat sprawujących mandat na szczeblu lokalnym lub regionalnym. O udział można ubiegać się do 31 maja br. Ponadto,  działania przewidziane w naborze zostały przesunięte na czas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast 2020, który planowany jest na 12-15 października br. w Brukseli.

Kolejna edycja konkursu #EUFilmContest

Creative Europe Desk Polska informuje o rozpoczęciu się kolejnej edycji konkursu #euFilmContest dla wszystkich młodych miłośników filmów i seriali europejskich! Jak co roku, do wygrania jest wyjazd na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes! Udział w konkursie można wziąć do 26 marca 2020.

Erasmus+ i programy, które go poprzedziły: doświadczenie, które odmieniło życie 10 milionów młodych Europejczyków!

Opublikowane 28 stycznia roczne sprawozdanie dotyczące programu Erasmus+ w 2018 r. pokazuje, że w ciągu ostatnich trzydziestu lat uczestniczyło w nim ponad 10 mln osób. Dla wielu z nich okazało się to doświadczeniem, które wywarło ogromny wpływ na ich dalsze życie.

DiscoverEU: w podróż po Europie w 2020 roku wyruszy kolejnych 20 tys. młodych Europejczyków

Około 20 tys. 18-latków otrzyma bilety wieloprzejazdowe w ramach czwartej i ostatniej edycji konkursu DiscoverEU, w której wzięło udział prawie 75 tys. młodych ludzi z całej Europy. Ci młodzi Europejczycy, wybrani na podstawie ustalonych kryteriów konkursowych i z uwzględnieniem limitów biletów na każdy kraj UE, będą mogli odbyć maksymalnie 30-dniową podróż między 1 kwietnia a 31 października 2020 r.
 

Młodzi dla przyszłości Europy: weź udział w EYE2020!

Weź udział w Europejskim Spotkaniu Młodzieży (EYE) w Strasburgu i przyczyń się do kształtowania przyszłości Europy. Co dwa lata, tysiące młodych Europejczyków przyjeżdżają podzielić się swoimi pomysłami na przyszłość Europy na Europejskie Spotkanie Młodzieży w Strasburgu. Tegoroczna, czwarta już edycja, odbędzie się 29-30 maja.
 

Program #Youth4Regions: podróże prasowe dla młodych dziennikarzy

Do 6 stycznia 2020 roku młodzi ambitni dziennikarze i studenci dziennikarstwa mogą ubiegać się o możliwość udziału w podróżach prasowych w ramach programu #Youth4Regions realizowanego przez Komisję Europejską,  Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej.  Uczestnicy będą relacjonować najważniejsze wydarzenia polityki regionalnej, które odbędą się w UE w 2020 roku.

Nowy przewodnik programu Erasmus+ na 2020 rok

Agencja Narodowa programu Erasmus+ w Polsce informuje o opublikowaniu przez Komisję Europejską Przewodnika po programie Erasmus+ na rok 2020, który stanowi integralną część Zaproszenia do składania wniosków Erasmus+ w konkursie 2020 r.

To już ostatni dzwonek! Nabór na staż w Parlamencie Europejskim tylko do 30 listopada!

Chcesz zobaczyć, jak na co dzień funkcjonuje Parlament Europejski? Zaaplikuj na staż, by zdobyć praktyczne doświadczenie w międzynarodowej, wielojęzycznej instytucji!

Inicjatywa DiscoverEU: 20 tys. biletów na podróż po Europie dla osiemnastolatków

7 listopada rozpoczęła się kolejna runda konkursu DiscoverEU zorganizowanego przez Komisję Europejską. Uczestnicy konkursu będą mieli możliwość podróżowania po Europie i poznawania jej dziedzictwa kulturowego, a jednocześnie zdobywania wiedzy i nowych umiejętności. Do 28 listopada 2019 r. (do godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego) każdy osiemnastoletni obywatel UE może zgłosić się do udziału w konkursie.

Zawalcz o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2020!

Masz 16-30 lat i pracujesz nad projektem o wymiarze europejskim? Weź udział w konkursie o Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2020 i zdobądź fundusze na rozwój swojej inicjatywy.
1 2 3 4 5 6 ... 15

Dane kontaktowe

Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

 
Przedstawiciel Biura: Jarosława Suchecka
 
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli
 
Avenue Palmerston 3
B-1000 BRUKSELA

 
Tel: +32 2 234 68 56
Fax: +32 2 234 68 59

 
 

Biuro Współpracy Zagranicznej i Europejskiej Współpracy Terytorialnej

Dyrektor: Radosław Brodzik
 
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze      
 
Ul. Podgórna 7
PL 65-057 ZIELONA GÓRA

 
Tel: +48 68 45 65 389