Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Sprawozdanie Komisji na temat zatrudnienia i sytuacji społecznej w UE

Zgodnie z danymi zawartymi w najnowszym kwartalnym przeglądzie dotyczącym zatrudnienia i rozwoju sytuacji społecznej ( Quarterly Review on Employment and Social Developments in Europe) UE wciąż pewnie zmierza w kierunku większego zatrudnienia i wzrostu gospodarczego. Sprawozdanie Komisji na temat zatrudnienia i sytuacji społecznej w UE wykazuje m.in. rekordowo wysokie wskaźniki zatrudnienia i oznaki poprawy sytuacji młodzieży.

Komisja przyjmuje inicjatywę na rzecz przygotowania zawodowego w Europie

Komisja Europejska przyjęła dzisiaj (5.10) wniosek dotyczący europejskich ram w zakresie jakości i skuteczności programów przygotowania zawodowego. Inicjatywa ta, w formie zalecenia Rady, stanowi część Nowego europejskiego programu na rzecz umiejętności, uruchomionego w czerwcu 2016 r. Jest ona również powiązana z europejskim filarem praw socjalnych, który przewiduje prawo do edukacji włączającej, charakteryzującej się dobrą jakością, szkoleń i uczenia się przez całe życie.

Pierwsze działania Europejskiego Korpusu Solidarności

W dniu dzisiejszym (17.08) przybyła do Nursji we Włoszech pierwsza grupa wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności, aby pomóc w prowadzonych pracach związanych z naprawianiem szkód i przywracaniem usług społecznych dla lokalnej społeczności dotkniętej silnymi trzęsieniami ziemi, które nawiedziły region rok temu.

Dom Historii Europejskiej czeka na zwiedzających

W Brukseli od maja działa Dom Historii Europejskiej czyli muzeum pokazujące historię europejskiej integracji. Muzeum tworzy ekspozycja stała zabierająca zwiedzających w podróż przez polityczną, ekonomiczną, społeczną i kulturalną historię Europy XIX i XX wieku a także ekspozycje czasowe.

Podróżujesz? Pamiętaj o swoich prawach!

Lato i okres wakacyjny sprzyjają podróżowaniu. Jak co roku przypominamy osobom podróżującym w obrębie Unii Europejskiej oraz korzystającym z usług przewoźników z krajów UE o przysługujących im prawach. Odwołany lot? Opóźniony pociąg? Zagubiony bagaż? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o prawach pasażera opublikowanymi przez instytucje UE.

Europejski Korpus Solidarności: ruszają miejsca pracy i staże

Pół roku po tym, jak Komisja Europejska uruchomiła Europejski Korpus Solidarności i rozpoczął się proces informowania wolontariuszy o oferowanych miejscach, rusza akcja obsadzania wolnych miejsc pracy i staży.

Wyjątkowa lekcja europejska

O funduszach europejskich dla młodych, problemach i sukcesach Unii Europejskiej mówił europoseł, profesor Dariusz Rosati podczas wizyty w II LO w Gorzowie. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii Młodzi On-Life z okazji przypadających w maju Dni Funduszy Europejskich. Podczas lekcji młodzież mogła zapoznać się ze szczegółami kampanii, a także z ofertą Punktu Informacji Funduszy Europejskich.

Stypendia Erasmus Mundus dla studentów studiów magisterskich

Dzięki tej inicjatywie Unii Europejskiej dostępnych jest sto programów wspólnych studiów magisterskich Erasmus Mundus, a kolejnych czterdzieści zostanie włączonych do niego tego lata. Studenci, którzy pragną rozpocząć swój program jesienią 2018 r., okres składania wniosków będzie otwarty od października 2017 r. do stycznia 2018 r.

Move2Learn, Learn2Move: nowa inicjatywa zachęcająca młodzież do mobilności w Europie

Komisja Europejska przedstawiła nową inicjatywę w ramach programu Erasmus+, której celem jest większe wsparcie nauki i mobilności młodych Europejczyków. „Move2Learn, Learn2Move” czyli „Podróżuj, aby się uczyć, ucz się, aby podróżować”, umożliwi co najmniej pięciu tysiącom młodych obywateli wyjazd do innego państwa UE, indywidualnie lub ze szkolną klasą. Jest to jednorazowa inicjatywa związana z 30. rocznicą powstania programu Erasmus.

Erasmus+ Bus w Twoim mieście!

Uwaga wszyscy zainteresowani przygotowaniem projektów w ramach programu Erasmus+! Eksperci polskiej Agencji Narodowej Programu Erasmus+ ruszają w podróż po całej Polsce aby popularyzować wiedzę odnośnie tego największego programu edukacyjnego w Unii Europejskiej.