Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Druga międzynarodowa wymiana młodzieży w ramach projektu „yBBregions”

Od 22 kwietnia do 5 maja szesnastoosobowa grupa młodych ludzi z Województwa Lubuskiego, słowackiego Kraju Preszowskiego, włoskiej Abruzji oraz chorwackiego Dubrownika-Neretwy wzięła udział w II edycji międzynarodowej wymiany młodzieży TYE, realizowanej w ramach projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based Regions”. Celem wymiany jest nieformalne kształcenie i zdobywanie wiedzy o UE.

Projekt „yBBregions”: zakończenie II tury EVS

12 kwietnia zakończyła się II tura europejskiego wolontariatu w biurach regionalnych Lubuskiego, Abruzji oraz Kraju Preszowskiego w Brukseli. Wolontariusze – Karol, Pavol, Valeria i Lorenzo po trzech miesiącach odkrywania stolicy Europy oraz instytucji UE „od kuchni” pożegnali Brukselę.

Wyniki selekcji udziału w II edycji Międzynarodowej Wymiany Młodzieży projektu yBBregions

W ramach procedury selekcji uczestników II edycji wymiany młodzieży projektu „yBBregions”, wybranych zostało 4 młodych Lubuszan, którzy w czasie dwutygodniowego pobytu w Brukseli będą zdobywać wiedzę na temat funkcjonowania Unii Europejskiej oraz wspólnotowych polityk.

Nabór na II turę międzynarodowej wymiany młodzieży - TYE Wiosna 2015 w Brukseli

Zapraszamy wszystkie osoby zarejestrowane na stronie projektu yBBregions do zgłaszania chęci udziału w II turze międzynarodowej wymiany młodzieży TYE WIOSNA 2015, która odbędzie się od 22 kwietnia do 5 maja w Brukseli. Młodych Lubuszan w wieku od 18 do 25 lat zainteresowanych uczestnictwem w działaniu projektu, którzy nie są jeszcze członkami projektowej społeczności prosimy o uprzednią rejestrację na stronie internetowej projektu.

II turę EVS czas zacząć!

12 stycznia rozpoczęła się II tura działania Europejskiego Wolontariatu realizowanego w ramach projektu "yBBregions - Youth and Brussels Based". Czterech młodych mieszkańców Lubuskiego, Abruzji i Kraju Preszowskiego dołączyło na okres 13 tygodni do biur regionalnych w Brukseli, gdzie będą zdobywać wiedzę o funkcjonowaniu Instytucji UE oraz działaniach regionów w Brukseli.

Zakończyła się I międzynarodowa wymiana młodzieży

Międzynarodowa wymiana młodzieży TYE1 z udziałem 16 młodych ludzi z czterech państw realizowana jest w ramach projektu „yBBregions – Youth and Brussels Based” współfinansowanego z programu UE Młodzież w działaniu. W czasie dwutygodniowego pobytu w Brukseli młodzi ludzie odbyli szereg inspirujących spotkań m.in. z przedstawicielami Instytucji UE, europejskiej organizacji młodzieży, mediów czy Posłami do Parlamentu Europejskiego.

Międzynarodowa wymiana młodzieży TYE1 - pierwszy tydzień za nami!

16 osobowa grupa młodych ludzi z Lubuskiego, Kraju Preszowskiego, Dubrownika-Neretwy oraz Abruzji w czasie dwutygodniowego pobytu w Brukseli odkrywa jak funkcjonuje Unia Europejska „od kuchni”. Międzynarodowa wymiana młodzieży realizowana z projektu yBBregions współfinansowanego z programu UE „Młodzież w działaniu” zakłada nieformalne kształcenie i podnoszenie świadomości o funkcjonowaniu UE.

Zakończenie I tury Europejskiego Wolontariatu w Lubuskim Biurze Regionalnym

30 listopada dobiegła końca I edycja Europejskiego Wolontariatu realizowanego w ramach projektu „yBBregions”, realizowanego przez Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli.  Pierwsze uczestniczki EVS, w tym Lubuszanka  pani Monika Płończak, zakończyły 13 tygodniową przygodę wolontariacką w Brukseli.

Rekrutacja do II tury Europejskiego Wolontariatu projektu yBBregions

Wszystkich młodych Lubuszan w wieku od 18 do 30 lat zapraszamy do zgłaszania kandydatur do udziału w II turze Wolontariatu Europejskiego EVS2, który realizowany będzie w terminie od 12 stycznia do 12 kwietnia 2015 roku w Biurze Regionalnym Województwa Lubuskiego w Brukseli.

Wyniki selekcji Wymiany Młodzieży TYE1 projektu yBBregions

W ramach procedury selekcji uczestników wymiany młodzieży projektu „yBBregions”, wybranych została 4 młodych Lubuszan, którzy przyjadą do Brukseli na dwutygodniowe działanie nieformalnego kształcenia o funkcjonowaniu Unii Europejskiej i unijnych instytucji.