Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Staż w Parlamencie Europejskim: nabór trwa do 30 czerwca!

Uwaga młodzi Lubuszanie! Chcesz zobaczyć, jak na co dzień funkcjonuje Parlament Europejski? Zgłoś się na staż, by zdobyć praktyczne doświadczenie w międzynarodowej, wielojęzycznej instytucji! Do 30 czerwca trwa nabór na staże, które będą realizowane w terminie  od 1 października 2019 do 28/29 lutego 2020.

Komisja publikuje budżet UE na 2020 rok

Jest to siódmy i ostatni budżet w ramach obecnego długoterminowego budżetu UE na lata 2014–2020 i stosują się do niego ograniczenia tego wieloletniego planu. Celem tego budżetu jest optymalizacja finansowania istniejących programów i nowych inicjatyw oraz pobudzenie tworzenia europejskiej wartości dodanej zgodnie z priorytetami Komisji Jeana-Claude'a Junckera.

Erasmus+: punkt zwrotny w życiu 5 milionów europejskich studentów

Jak wynika z dwóch nowych niezależnych badań opublikowanych dzisiaj przez Komisję Europejską, dzięki programowi Erasmus+ studenci odnoszą większe sukcesy w życiu osobistym i zawodowym, a uczelnie wyższe zwiększają swoje zdolności innowacyjne.
 

Capturing [Y]our Europe - konkurs fotograficzny Europejskiego Komitetu Regionów

Z okazji 25. rocznicy powstania Europejski Komitet Regionów zaprasza młodych ludzi w wieku 18-30 lat do udziału w konkursie fotograficznym „Capturing [Y]our Europe” do „uchwycenia” Europy w swoim regionie. Konkurs jest współorganizowany przez stażystów Europejskiego Komitetu Regionów, zdjęcia należy przesyłać do 31 maja br.

Uwaga 18-latkowie! Kolejna runda konkursu DiscoverEU już otwarta!

Do 16 maja 2019 r. każdy osiemnastoletni obywatel UE może wygrać bilet na nawet trzydziestodniową podróż po Europie w ramach inicjatywy unijnej pn. „DiscoverEU”. Podróż należy zrealizować w okresie od 1 sierpnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Kolejna możliwość udziału w wydarzeniach UE w ramach #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy

Do 15 lipca do godz. 17:00 trwa nabór zgłoszeń w ramach programu #Youth4Regions dla studentów dziennikarstwa oraz młodych dziennikarzy, którego zwycięzcy wezmą udział w Europejskim Tygodniu Regionów i Miast w Brukseli w II tygodniu października 2019 r.

Parlament Europejski przyjął stanowisko ws. przyszłość programu Erasmus+

Większy budżet i więcej możliwości dla osób w niekorzystnej sytuacji. Parlament Europejski zatwierdził nowe priorytety dla następnego programu Erasmus +.

250 mln euro na działania propagujące zdrową żywność wśród europejskich uczniów

Dzięki unijnemu programowi w roku szkolnym 2019/2020 miliony dzieci w szkołach w całej UE dostaną mleko, owoce i warzywa. W roku szkolnym 2017/2018 program ten dotarł do ponad 20 mln dzieci w całej UE.

Otwarte nabory na wolontariat EU Aid - pomocy humanitarnej udzielanej przez UE

Komisja Europejska zaprasza pełnoletnie osoby zainteresowane wolontariatem realizowanym w ramach projektów pomocy humanitarnej udzielanej przez UE na całym świecie do zapoznania się z otwartymi naborami dla wolontariuszy EU Aid.

Nabór do udziału w Master Class dla młodych badaczy polityki regionalnej

Organizatorzy Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast – największego europejskiego wydarzenia na temat polityki spójności i polityki regionalnej oraz miejskiej w UE – we współpracy z Regional Studies Assocation zapraszają młodych naukowców zajmujących się tą tematyką do udziału w Master Class, specjalnym programie wykładów i spotkań przygotowanym z myślą o nich. Zgłoszenia do Master Class można przesyłać do 1 maja 2019 roku do godz. 16:00 CET.
1 2 3 4 5 6 ... 15