Logo: Województwo lubuskie
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli

Kalendarz wydarzeń

Młodzież > Młodzi On-Life

Ogólnopolski Dzień Informacyjny Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji będąca Agencją Narodową programu Erasmus+ w Polsce zaprasza na Ogólnopolski Dzień Informacyjny Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności, który odbędzie się 8 stycznia 2019 r w Warszawie na PGE Narodowy.

DiscoverEU: 12 tys. biletów na podróż po Europie dla osiemnastolatków w 2019 roku!

Komisja Europejska ogłasza dziś drugą edycję konkursu DiscoverEU. Od dziś (od godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego) do wtorku 11 grudnia (do godz. 12.00 czasu środkowoeuropejskiego) młodzi ludzie w wieku 18 lat mogą ubiegać się o bilet na podróż po Europie latem przyszłego roku.
 

Filmowe nagrody Lux 2018 przyznane

Film, “Kobieta idzie na wojnę” został laureatem 12. nagrody Lux, ogłosił Przewodniczący PE Antonio Tajani, w środę w południe, w Strasburgu. Kobieta idzie na wojnę (Kona fer í stríð) to koprodukcja islandzko-francusko-ukraińska, w reżyserii Islandczyka Benedikta Erlingssona.

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego: nabór wniosków trwa!

Do 28 stycznia 2019 r. młodzi ludzie w wieku od 16 do 30 lat ze wszystkich krajów członkowskich UE mogą zgłaszać do nagrody The European Charlemagne Youth Prize 2019 - Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2019, projekty realizowane przez młodzież i do młodzieży skierowane. Nagroda dla najlepszego projektu to 7,5 tys. euro.

Konkurs na wyłonienie Regionalnego Punktu Informacyjnego programu Erasmus+ w Lubuskim

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji będąca Narodową Agencją Programu Erasmus+ prowadzi nabór na wyłonienie Regionalnego Punktu Informacyjnego programu Erasmus+ w województwie lubuskim. Wnioski można składać do 23 listopada 2018 wypełniając formularz on-line.

SELFIE - nowe narzędzie wspierające cyfrową edukację szkolną

Komisja Europejska zaprezentowała dziś nowe narzędzie, które ma pomóc szkołom w UE, jak również w Rosji, Gruzji i Serbii, ocenić wykorzystanie przez nie technologii cyfrowych w uczeniu się i nauczaniu.
 

Erasmus+ w 2019 roku będzie wspierać również tworzenie europejskiego obszaru edukacji

W 2019 r. środki dostępne w ramach programu Erasmus+ mają wzrosnąć o 300 mln euro (10 proc.) w porównaniu z 2018 r. W programie przewiduje się 3 mld euro na inwestycje w młodych Europejczyków i w utworzenie europejskich szkół wyższych.  Oprócz zaproszenia do składania wniosków Komisja opublikowała także przewodnik po programie Erasmus+ dla wnioskodawców we wszystkich językach urzędowych UE w tym w polskim.

Konferencja FRSE w Warszawie inaugurująca Europejski Korpus Solidarności

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ zaprasza przedstawicieli instytucji oraz organizacji edukacyjnych do udziału w inauguracji Europejskiego Korpusu Solidarności w Polsce, która odbędzie się 30 października br. w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

Komisja publikuje Europejski Monitor Kształcenia

W opublikowanym przez Komisję Europejską Monitorze Kształcenia i Szkolenia 2018 stwierdza się, że państwa członkowskie poczyniły dalsze postępy w realizacji celów UE wyznaczonych na 2020 r.

DiscoverEU: 12 tys. dodatkowych bezpłatnych biletów dla osiemnastolatków odkrywających Europę!

Po sukcesie pierwszej edycji DiscoverEU, 29 listopada br. rozpocznie się drugi konkurs Komisji Europejskiej, w którym nagrodami będą bezpłatne bilety. Do 11 grudnia 2018 r. wszyscy osiemnastolatkowie w UE będą mogli ubiegać się o darmowy bilet na podróżowanie po Europie w okresie od 15 kwietnia do 31 października 2019 r.
1 ... 3 4 5 6 7 ... 15