Strona startowa

Listopadowy cykl webinariów dla ekspertów zrównoważonego rozwoju miejskiego

  • 20-10-2020
  • Autor: BRWL
Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej zaprasza ekspertów zrównoważonego rozwoju miejskiego do udziału w cyklu 6 webinariów odnośnie głównych wyzwań związanych z przygotowywaniem i wdrażaniem strategii rozwoju miejskiego w kontekście polityki spójności na lata 2021-2027 w tym Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Seria sześciu dwugodzinnych webinariów "Six building blocks to sustainable urban development" zostanie przeprowadzona on-line w dniach 3,9,13,19 oraz 25 listopada br. Każde z wirtualnych spotkań zostanie poświęcone jednemu blokowi tematycznemu - bazując na strukturze podręcznika (Handbook of Sustainable Urban Development Strategies) opublikowanego przez Komisję Europejską: Dyrekcję Generalną ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej (DG REGIO) oraz Wspólne Centrum Badawcze (JRC).

Podczas sesji podjęte zostaną tematy koncentrujące się na tworzeniu europejskiego zintegrowanego podejścia do rozwoju obszarów miejskich: wymiar strategiczne, koncentracja terytorialna, zarządzanie, integracja międzysektorowa, fundusze i finansowanie oraz monitoring.

Webinaria są skierowane przede wszystkim do ekspertów zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich np. zaangażowanych w przygotowanie Programu Operacyjnego i zarządzanie funduszami UE, osoby zaangażowane w projekty lub usługi wspierane przez fundusze UE czy też np. naukowcy prowadzący badania związane z tematyką funduszy UE.

Webinaria będą prowadzone w języku angielskim przy pomocy platformy WebEx. Udział w wydarzeniach on-line jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.
 
 
Więcej informacji:

Informacja DG REGIO oraz link do rejestracji (EN): zobacz
Publikacja DG REGIO i JRC Handbook of Sustainable Urban Development Strategies (EN): zobacz pdf
 
 
Źródło: na podstawie informacji i z wykorzzystaniem ilustracji ze strony Komisji Europejskiej, DG REGIO https://ec.europa.eu/regional_policy/   

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją