Kalendarium informacji

Aktualności

Polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018

  • BRWL /
  • 02-02-2018
Ilustracja do informacji: Polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018 W styczniu ruszyła polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. W serwisie będzie można znaleźć informacje dotyczące krajowych i zagranicznych wydarzeń organizowanych w ramach ERDK 2018, kalendarium, materiały wideo, zdjęcia oraz artykuły związane z tematyką dziedzictwa kulturowego.
Dodatkowo, ze strony można pobrać dokumenty, które są niezbędne do otrzymania patronatu Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Szczegółowe informacje dotyczące warunków ubiegania się o patronat dostępne są na wspomnianej stronie w zakładce Przyłącz się > Patronat ERDK.

Oprócz strony internetowej uruchomione zostały polskie kanały w poniższych mediach społecznościowych:  Facebook, Instagram, Twitter, You Tube.

Europejski Rok Dziedzictwa Kulturowego (ERDK 2018) to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest poszerzanie wiedzy o społecznym i gospodarczym znaczeniu dziedzictwa kulturowego. W całej Unii Europejskiej odbędą się z tej okazji tysiące wydarzeń i projektów, prezentujących nie tylko dziedzictwo poszczególnych społeczności, ale także jego rolę i znaczenie w życiu każdego z nas. ERDK 2018 uwidoczni bogactwo dziedzictwa kulturowego Europy, ukazując jego rolę w umacnianiu poczucia wspólnej tożsamości i budowaniu przyszłości Europy. Celem inicjatywy jest dotarcie do jak najszerszej grupy odbiorców.

Organizacja ERDK 2018 opiera się na współpracy instytucji unijnych, państw członkowskich oraz lokalnych władz z sektorem dziedzictwa, lokalnymi społecznościami i organizacjami pozarządowymi. Decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego rolę polskiego koordynatora obchodów będzie pełniło Międzynarodowemu Centrum Kultury. MCK podejmie w ramach ERDK 2018 szereg różnorodnych aktywności o charakterze badawczym, edukacyjnym oraz informacyjnym.
 

Więcej informacji:

Oficjalna strona European Year of Cultural Heritage w języku angielskim: zobacz
Polska strona internetowa Europejskiego Roku Dziedzictwa Kultury: zobacz
Patronat ERDK: zobacz
 
 
Źródło: Creative Europe Desk Polska, www.kreatywna-europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli