Kalendarium informacji

Aktualności

Transformative Action Award 2018 - nagrody dla zrównoważonych miast

  • BRWL /
  • 12-03-2018
Ilustracja do informacji: Transformative Action Award 2018 - nagrody dla zrównoważonych miast Wszystkie miasta i organizacje społeczeństwa obywatelskiego realizujące działania na rzecz zrównoważonego rozwoju mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze praktyki zrównoważonych zmian w miastach i zdobycie nagrody Transformative Action Award 2018.
Konkurs został otwarty pod koniec lutego i do 30 czerwca 2018 r. samorządy lokalne i regionalne oraz organizacje społeczeństwa obywatelskiego mogą zgłaszać realizowane bądź już zakończone projekty pozytywnych, innowacyjnych i zrównoważonych zmian wprowadzonych w celu przekształcenia swoich miejscowości w odpowiedzialne społecznie i ekologicznie – tzw. zrównoważone miasta / inteligentne miasta (smart cities). Miasta te uwzględniają w podejmowaniu decyzji obecny i przyszły rozwój, w tym dobrobyt obecnych i przyszłych mieszkańców, dbałość i troskę o zasoby, w tym o zasoby naturalne i oddziaływanie na środowisko naturalne, szacunek dla społeczności lokalnej, kulturę i styl życia społeczności oraz dziedzictwo kulturowe.

Projekty, które realizują założenia Deklaracji Baskijskiej, można zgłaszać w konkursie w trzech kategoriach: zmiany społeczno-kulturalne; zmiany społeczno-ekonomiczne oraz zmiany technologiczne.
 
 
Więcej informacji:

Inicjatywa i platforma Sustainable Cities (EN): zobacz 
Deklaracja Baskijska i zrównoważony rozwój (EN): zobacz
Nagroda Transformative Action Award 2018 – informacje o konkursie i warunki (EN): zobacz
Przykłady dobrych praktyk zrównoważonego rozwoju dostępnie w bazie praktyk platformy Sustainable Cities (EN): zobacz
 
 
Źródło: Sustainable Cities Platform www.sustainablecities.eu oraz polski Punkt Kontaktowy programu Europa dla obywateli www.europadlaobywateli.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli