Kalendarium informacji

Aktualności

Prace Parlamentu Europejskiego w bieżącym tygodniu

  • BRWL /
  • 10-04-2018
Ilustracja do informacji: Prace Parlamentu Europejskiego w bieżącym tygodniu Wspólny system azylowy, dialog religijny, sytuacja na Węgrzech - to główne tematy prac Parlamentu Europejskiego w tym tygodniu. Zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową Parlamentu Europejskiego.
Migracja

We wtorek, 10 kwietnia, w Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych zostanie poddana pod głosowanie propozycja jednolitej i wspólnej procedury rozpatrywania wniosków o azyl we wszystkich państwach UE. Celem propozycji jest uproszczenie i skrócenie procedur azylowych, a także uniknięcie sytuacji, w której uchodźcy wybierają preferowane kraje, w których mogą ubiegać się o azyl (tzw. „turystyka azylowa”, ang. „asylum shopping”). Więcej informacji o odpowiedzi UE na kryzys migracyjny: zobacz

Węgry

Ta sama komisja w czwartek, 12 kwietnia, przedstawi swoją ocenę sytuacji na Węgrzech. Posłowie zastanawiają się, czy w przypadku Węgier istnieje wyraźne ryzyko naruszenia wartości UE i czy należy uruchomić procedurę na podstawie art. 7 Traktatu (zobacz)

Dialog międzyreligijny

Regularne spotkania instytucji UE z europejskimi kościołami, stowarzyszeniami religijnymi i organizacjami niewyznaniowymi odbywają się pod auspicjami pierwszej wiceprzewodniczącej Parlamentu Europejskiego Mairead McGuinness. Kolejna konferencja odbędzie się w środę, 12 kwietnia, i skupi się na kwestii dyskryminacji i prześladowań niewierzących na całym świecie.

Więcej informacji:

Aktualności Parlamentu Europejskiego: zobacz
Tygodniowy program prac PE: zobacz
Kalendarz przewodniczącego PE: zobacz
Centrum Multimedialne: zobacz
Transmisja na żywo: zobacz
PE w mediach społecznościowych: FacebookTwitter,  EP Newshub
 
 

Źródło: Parlament Europejski, www.europarl.europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli