Kalendarium informacji

Aktualności

Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego: nabór wniosków trwa!

  • BRWL /
  • 07-11-2018
Ilustracja do informacji: Europejska Nagroda dla Młodzieży im. Karola Wielkiego: nabór wniosków trwa! Do 28 stycznia 2019 r. młodzi ludzie w wieku od 16 do 30 lat ze wszystkich krajów członkowskich UE mogą zgłaszać do nagrody The European Charlemagne Youth Prize 2019 - Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2019, projekty realizowane przez młodzież i do młodzieży skierowane. Nagroda dla najlepszego projektu to 7,5 tys. euro.
Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego od 2008 r. przyznaje Parlament Europejski oraz  Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu. Nagroda wyróżnia najlepsze projekty propagujące wzajemne zrozumienie na szczeblu europejskim i międzynarodowym, budzące wspólne poczucie europejskiej tożsamości i integracji oraz proponujące młodym ludziom w Europie wzorce postępowania i dające praktyczne przykłady współżycia Europejczyków jako jednej wspólnoty.

Poprzedni laureaci nagrody otrzymali ją za takie projekty jak wymiana młodzieżowa, wydarzenia sportowe, artystyczne lub kulturalne bądź za projekty internetowe o wymiarze europejskim.

Nagroda za najlepszy projekt wynosi 7500 euro, za zajęcie drugiego miejsca – 5000euro, a za zajęcie trzeciego miejsca – 2500 euro. Nagrody za trzy najlepsze projekty zostaną wręczone przez przewodniczącego Parlamentu Europejskiego i przez przedstawicieli Fundacji Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego z Akwizgranu na uroczystości w Akwizgranie 28 maja 2019 roku.
 
Do Akwizgranu na uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody dla Młodzieży oraz inne wydarzenia towarzyszące zostaną też zaproszeni laureaci – po jednym przedstawiciel każdego z 28 krajów.

Termin składania zgłoszeń upływa w dniu 28 stycznia 2019 r. Formularze zgłoszeń wypełnia się online na stronie internetowej Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego, przed wypełnieniem zgłoszenia należy zapoznać się z regulaminem konkursu.
 
Więcej informacji:

Strona Europejskiej Nagrody dla Młodzieży im. Karola Wielkiego: zobacz
Informacje o Nagrodzie na stronie Parlamentu Europejskiego: zobacz
 

Źródło: na podstawie informacji Parlamentu Europejskiego www.europarl.europa.eu

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli