Kalendarium informacji

Aktualności

Lubuskie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Brukseli!

  • BRWL /
  • 11-01-2019
Ilustracja do informacji: Lubuskie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Brukseli! Województwo Lubuskie gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w Polsce od wielu lat, trzeci raz Lubuskie wspiera też Finał WOŚP w Brukseli! Zapraszamy do udziału w zbiórce i licytacjach 27 Finału, którego celem jest zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
Lubuskie od lat współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Najpiękniejszy festiwal świata, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Jurek Owsiak od wielu lat odbywa się w województwie lubuskim, najpierw w Żarach następnie w Kostrzynie nad Odrą. Lubuskie wspiera Pol'and'Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock).

W ramach tegorocznego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wspiera także lokalne sztaby czy też zielonogórski bieg "Policz się z cukrzycą", w którego bazie Departament Ochrony Zdrowia UMWL  organizuje Lubuskie Miasteczko Zdrowia. Urząd ufundował także medale dla uczestników biegu. Miasteczko zdrowia podczas finału WOŚP stanie także na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie.

Z kolei w serwisie Allegro Charytatywni można licytować przygotowane przez Województwo Lubuskie fanty!

Ponieważ Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Brukseli, zapraszamy serdecznie do udziału w dzisiejszej "Piątkowej Licytacji WOŚP" organizowanej przez polskich pracowników Instytucji UE (11.01, start o godz. 18:30, hotel Aloft  - Place Jean Rey), podczas której można będzie wylicytować pakiet lubuskich produktów regionalnych zawierający m.in. wino z lubuskiej winnicy oraz ziołomiód pokrzywowy z wędrownej lubuskiej pasieki!

Wszystkich przebywających w najbliższy weekend 12 i 13 stycznia w Brukseli zapraszamy też do udziału w imprezach przygotowanych przez brukselski sztab WOŚP. Wydarzenia WOSPowe odbędą się w Gildenhuis (adres: Petite Rue des Loups 57, 1070 Anderlecht). Zapraszamy do udziału w "WOŚPowej sobocie" (12.01 od godz. 11:00) oraz w niedzielnym Finale WOŚP (13.01. od godz. 13:00) podczas którego odbędą się licytacje, pokazy, animacje dla dzieci oraz koncerty.
 
Więcej informacji o brukselskim Finale WOŚP: zobacz

Grafika: www.wosp.org.pl

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

  • Baner: baner-logotyp-01
  • Baner: baner-logotyp-02
  • Baner: baner-logotyp-05
  • Baner: baner-logotyp-06
  • Baner: baner-logotyp-08
  • Baner: YBBregions
Logo: Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli