Aktualności

II nabór europejskiej inicjatywy WiFi4EU - już 4 kwietnia!

  • 03-04-2019
  • Autor: BRWL
W ramach inicjatywy WiFi4EU gminom oferowany jest bon o wartości 15 tys. euro do wykorzystania na instalację hotspotów Wi-Fi w przestrzeni publicznej. II nabór WiFi4EU ruszy już w najbliższy czwartek, 4 kwietnia. Uwaga: o otrzymaniu bonu decyduje kolejność zgłoszeń!
W ramach programu WiFi4EU gminom oferowany jest bon o wartości 15 tys. euro do wykorzystania na instalację hotspotów Wi-Fi w przestrzeni publicznej, przy czym należy zauważyć, iż dalsze koszty utrzymania sieci będą pokrywane przez gminy. W ramach naboru rozdysponowanych zostanie 3400 bonów pomiędzy gminy z całej UE.

Bony będą przydzielane przez Komisję Europejską na zasadzie kolejności zgłoszeń oraz według kryterium równowagi geograficznej w UE.  W ub. roku, w I edycji inicjatywy bony otrzymały dwie lubuskie gminy: Zbąszynek oraz Gorzów Wlkp.

UWAGA! Nabór zostanie uruchomiony – już w najbliższy czwartek, 4 kwietnia o godz. 13:00 i potrwa tylko do 5 kwietnia do godz. 17:00.

Przed dokonaniem zgłoszenia w naborze, gmina musi zarejestrować się najpierw w portalu WiFi4EU – można tego dokonać przed 4 kwietnia tzn. przed otwarciem naboru. Rejestracja w portalu WiFi4EU jest dostępna na stronie KE: tutaj.

Lista kwalifikujących się podmiotów - gmin z Polski jest dostępna na stronie Komisji Europejskiej: zobacz 
 
 
Więcej informacji:

Portal  WiFi4EU: zobacz 
Dokument II naboru WIFi4EU: zobacz  
Zestawienie pytań i odpowiedzi - Q&A (w j. angielskim): zobacz
 
 
 

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją