Aktualności

Polish Run czyli Polski Bieg w Brukseli już w najbliższą sobotę!

  • 21-09-2017
  • Autor: BRWL
Biuro Regionalne Województwa Lubuskiego w Brukseli zaprasza do kibicowania uczestnikom oraz udziału w Polish Run – Polskim Biegu w Brukseli na dystansie 10 km. Wydarzenie wpisuje się w oficjalny program Europejskiego Tygodnia Sportu i odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 września Stade Fallon w Woluwe-Saint-Lambert. Województwo Lubuskie jest partnerem wydarzenia i sponsoruje nagrodę w kategorii „Najszybszej Polski”, którą wręczy Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
Polish Run – Polski Bieg w Brukseli jest organizowany przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii oraz Dom Polski Wschodniej w Brukseli. Województwo Lubuskie partneruje wydarzeniu, m.in. sponsorując nagrodę w kategorii „Najszybszej Polki”, którą będzie weekendowy pobyt na Ziemi Lubuskiej – wypoczynek w ośrodku spa w Pałacu Wiechlice. Nagrodę wręczy Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Bieg jest pierwszym tego typu polskim, sportowym wydarzeniem w Brukseli przeznaczonym dla wszystkich amatorów biegania. Wydarzenie skierowane jest do polskich i europejskich pracowników instytucji UE, Polaków, Belgów oraz wszystkich mieszkańców Brukseli i odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Udział w biegu jest bezpłatny i oprócz dobrej zabawy przewiduje również atrakcyjne nagrody – oczywiście nawiązujące do Polski i Polskę i jej regiony promujące.

Zanim o godzinie 10:00 na linii startu staną dorośli miłośnicy biegania, o godzinie 9:00 i 9:20 w biegu na 400 i 800 metrów wystartują najmłodsi. Ponadto dla wszystkich chętnych dzieci, w trakcie głównego biegu dla dorosłych zorganizowane zostaną specjalne treningi piłkarskie prowadzone przez profesjonalnych polskich trenerów. Kibice dopingujący uczestników biegu będą mogli również zapoznać się z ofertą np. turystyczną polskich regionów na specjalnym stoisku regionalnym.

Zapraszamy serdecznie na Stadion Fallon (Chemin du Struykbeken 1, 1200 Woluwe-Saint-Lambert) w najbliższą sobotę!

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją