Aktualności

Lubuski sukces na pierwszym Polskim Biegu w Brukseli!

  • 26-09-2017
  • Autor: BRWL
Pierwsza edycja Polish Run – Polskiego Biegu w Brukseli zakończyła się sukcesem zarówno organizatorów jak i lubuskich uczestników biegu! Wydarzenie którego partnerem było Województwo Lubuskie zorganizowała Ambasada RP w Królestwie Belgii oraz Dom Polski Wschodniej w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, promującego aktywny i zdrowy tryb życia. Lubuscy biegacze zwyciężyli w kategorii drużynowej, a Lubuszanka-  Justyna Smarzewska pokonała inne uczestniczki biegu w kategorii „Najszybsza Polka” poza podium.
W sobotę, 23 września br. w Brukseli – w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu – odbył się Polski Bieg, któremu Województwo Lubuskie nie tylko partnerowało, ale także wystawiło mocną ekipę biegaczy. W sumie do pokonania 10 kilometrowego dystansu przebiegającego przez Woluwe-Saint-Pierre i Woluwe-Saint-Lambert zgłosiło się prawie tysiąc osób z 29 krajów!

 Lubuska drużyna zajęła pierwsze miejsce w kategorii drużyowej, najlepszy z Lubuszan Andrzej Gembara był 10, z kolei wśród kobiet: najlepsza Lubuszanka Justyna Smarzewska okazała się też najszybszą Polką poza podium, zajmując 4 miejsce w ogólnej klasyfikacji kobiet. Drużynę lubuską dopingowała Marszałek Elżbieta Anna Polak, która wręczyła też nagrodę ufundowaną przez Województwo Lubuskie  - weekendowy pobyt w pięknych lubuskich terenach - w Pałacu Wiechlice dla dwóch osób.

Polish Run to pierwsza polska impreza biegowa w Brukseli, otwarta dla wszystkich miłośników biegania zarówno amatorów jak i bardziej zaawansowanych biegaczy. Przed biegiem dla dorosłych, odbyły się też dwa biegi dla najmłodszych, których mali zwycięzcy również otrzymali puchary a wszyscy uczestnicy upominki i gadżety.

Wideo (autor: Studio5.be): zobacz
Galeria zdjęć na profilu Domu Polski Wschodniej na Facebook (autor: Tomasz Cibulla, Zbsstudio): zobacz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją