Poszukiwania partnerów

Projekt ochrony dziedzictwa kulturowego

  • 01-07-2019
  • Autor: BRWL
Uniwersytet z francuskiego Reims poszukuje partnerów do projektu w zakresie konserwacji i ochrony dziedzictwa kulturowego.
Program: JPICH - JPI Cultural Heritage "Conservation and Protection", temat 2 „Sustinable protection and enhancement of values”; strona programu: , nabór wniosków trwa do 3 września 2019
 
Cele projektu: tworzenie nowych technologii, materiałów i sposobów na utrzymywanie, bezpieczny dostęp, konserwacje i miejscową ochronę dóbr kultury.
 
Opis projektu: projekt jednoczy chemików, mikrobiologów, geologów i konserwatorów z instytucji w Hiszpanii, Portugalii i Francji, prowadzą oni badania które mają na celu wynaleźć nowe i bardziej efektywne środki ochrony dóbr kultury, dziedzictwa kulturowego.
 
Poszukujący partnera: Uniwersytet Reims Champagne Ardenne, Francja (Laboratorium geomateriałów i środowiska naturalnego, antropologicznego i archelogicznego)
 
Poszukiwani partnerzy: przedsiębiorstwa specjalizujące się w konserwacji i rekonstrukcji budynków historycznych, a także organizacje zajmujące się promocją i ochroną miejsc historycznych wśród lokalnej społeczności i obywateli.
 
Termin zgłaszania chęci uczestnictwa w projekcie: ze względu na termin zamknięcia naboru wniosków w dn. 3 września 2019; poszukujący partnerów prosi o wyrażenie chęci współpracy w projekcie do  końca lipca br.
 
Kontakt:

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją

Załączniki