Poszukiwania partnerów

Szukasz partnerów do projektów młodzieżowych z Erasmus+? Wypróbuj Otlas!

  • 14-11-2016
  • Autor: BRWL
Harmonogram zaproszeń do składania wniosków z programu Erasmus + na 2017 rok jest już znany, przewodnik programowy opublikowany, pozostaje przygotowanie własnych projektów i zaproszenie partnerów do współpracy lub dołączenie się do takowego przygotowanego przez grupy młodzieży lub organizacje np. w innym kraju. Jak znaleźć partnerów? Pomocnym narzędziem może być Otlas, narzędzie kojarzenia partnerów do projektów dotyczących młodzieży.
Otlas jest internetowym i bezpłatnym narzędziem, które umożliwia znalezienie partnerów do projektu lub znalezienie projektu, w którym organizacja lub grupa młodzieży go przygotowująca poszukuje partnerów. Następnie, gdy partnerstwo projektowe jest kompletne a proponowany projekt odpowiada założeniom i kryteriom programu Erasmus+, można ubiegać się o jego finansowanie z UE.
 
Otlas to narzędzie stworzone i udostępnione przez sieć SALTO wspierającą w latach 2007-2013 program „Młodzież w działaniu” a obecnie element Młodzież w programie „Erasmus+”.
 
Za pomocą wyszukiwarki Otlas osoby i organizacje zainteresowane współpracą projektową mogą, zgodnie ze swoimi wymaganiami, zidentyfikować projekty z krajów uczestniczących w programie Erasmus+ i nawiązać kontakt z ich twórcami wyrażając chęć wspólnego przygotowania wniosku i/lub realizacji projektu. Możliwe jest również zgłoszenie swojego pomysłu na projekt do bazy Otlas w przypadku poszukiwania partnerów do jego wspólnej realizacji lub po prostu zamieszczenie informacji o organizacji w bazie użytkowników wraz z opisem jej profilu oraz działań.
 
Przy poszukiwaniu projektu lub partnerów do projektu istnieje możliwość wyszukiwania projektów lub partnerów w oparciu o takie kryteria jak kraj umiejscowienia organizacji, rodzaj działania w ramach Erasmus+, któremu odpowiadać ma projekt (np. Wolontariat Europejski EVS, Wymiany młodzieży, Partnerstwa strategiczne itd.) czy tez obszar tematyczny (np. sztuka, sport, historia, przedsiębiorczość, niepełnosprawność, równość płci, prawa człowieka, europejskie społeczeństwo obywatelskie, … ).
 
Obecnie w bazie zarejestrowanych jest ok. 9,5 tysiąca organizacji i nieformalnych grup oraz ponad 5 tysięcy projektów.
 
Zapraszamy do zaznajomienia się i wykorzystania OTLAS do poszukiwania partnerów i projektów dotyczących młodzieży!
 

Więcej informacji:
 
O sieci SALTO: zobacz
O Otlas: zobacz

Elementy dodatkowe powiązane z tą informacją